Sledujte nás aj na

Vývojári v rámci Ethereum komunity už dlhodobo vyvíjajú vylepšenia zamerané na prispôsobenie tohto blockchainu aktuálnym požiadavkám trhu. Tie sa týkajú predovšetkým rýchlejších a lacnejších transakcií, ktoré by sa okrem iného mali premietnuť do lepšej a efektívnejšej využiteľnosti decentralizovaných aplikácií (DApps) postavených na tomto blockchaine.

Klient Nimbus bol úspešne spustený

Len tri dni pred stanoveným termínom (koniec marca 2019) sa vývojárskemu tímu tejto aktuálne druhej najsilnejšej kryptomeny podarilo spustiť na testnete klienta Nimbus, ktorý má byť prvým krokom k finálnemu prechodu na algoritmus Proof-of-Stake.

Testnet, rovnako ak aj klient Nimbus, bol vyvinutý startupom Status, pričom na jeho napísanie využili jazyk Nim. Ten bol navrhnutý softvérovým inžinierom Andreasom Rumpfom. Podľa slov dev tímu sa Nim jazyk vyznačuje vysokou bezpečnosťou výsledného kódu.

Vývojári z tímu Status na svojej oficiálnej stránke informovali, že aktuálny testnet nesie označenie testnet0 a je prvým z radu testovacích sietí, ktoré budú pred spustením live riešenia ešte nasledovať. Každá ďalšia verzia má pritom pridať do siete nové možnosti. Ich úlohou bude rozširovať jej rozsah, a zároveň zvyšovať jej stabilitu.

Počas prvých týždňov bude testnet0 často reštartovaný. Dev tím chce totiž implementovať všetky adekvátne pripomienky a podnety zo strany komunity. Tá je momentálne tvorená 400 validátormi, ktorých hlavnou úlohou je zabezpečovať plynulý chod siete .

Zúčastnite sa testovania

V prípade, že sa chcete zúčastniť na testovaní, hľadaní bugov a predkladaní návrhov, podrobný návod ako sa pripojiť na testnet0 nájdete na tomto linku. Vývojári zo Statusu však komunitu upozorňujú pred možnými problémami súvisiacimi so stabilitou testovacej siete. V testovacej sieti sa totiž stále môžu vyskytovať chyby, na odstránení ktorých však aktívne pracujú.

Bitcoin spotrebuje ročne 0.22 % zo svetovej spotreby energie, Ethereum chce znížiť energetickú náročnosť o 99 %

Ethereum DApps zaostávajú za konkurenciou

Aj napriek zmieneným problémom so škálováním je však Ethereum stále spolu s EOSom a TRONom najvyhľadávanejšou platformou na tvorbu DApps. Zároveň ale treba dodať, že voči uvedeným konkurenčným projektom začína do značnej miery strácať dych.

Podľa stránky dappradar.com, ktorá monitoruje aktivitu, respektíve používanie decentralizovaných aplikácií z hľadiska ich používateľov, sa ani jedna DApp postavená na blockchaine Etherea neumiestnila v Top 10. Najbližšie k tomu mala aplikácia My Crypto Heroes (2,000 používateľov). Na vedúcu DApp postavenú v sieti EOS však momentálne stráca vyše 4,000 používateľov.

Ak by sme sa na tento rebríček pozreli z hľadiska uskutočnených transakcií za posledných sedem dní, rozdiel by bol ešte väčší. Kým najúspešnejšia Ethereum DApp, IDEX (decentralizovaná burza), mala necelých 94,000 transakcií, DApp TronCrush, ktorá je na prvom mieste, ich mala 3 milióny.

Decentralizované aplikácie: 5 dApps, ktoré ľudia skutočne používajú

Zdroj: cryptocrimson.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...