Sledujte nás aj na

KryptoPortal Vám prináša aktuálne informácie, zaujímavosti a fakty zo sveta kryptomien. Snažíme sa prispieť svojím kúskom do komunity, pomáhať Vám s akýmkoľvek problémom sa v kryptosvete stretnete a priblížiť Vám tak tento pozoruhodný technologický fenomén.

Okrem správ a noviniek sme sa rozhodli, že začneme vytvárať aj nástroje, ktoré Vám pomôžu pri získavaní informácií o tom, čo sa v kryptosvete práve deje.

Naším prvým nástrojom je kryptomenový kurzový lístok. Lístok zobrazuje aktuálne informácie o všetkých kryptomenách, ktoré sú zaregistrované službou coinmarketcap.com. Údaje sú zobrazené v prehľadnej tabuľke. Nájdete tu názov kryptomeny, jej aktuálnu cenu, trhovú kapitalizáciucelkový objem danej meny obchodovaný za posledných 24 hodín24-hodinovú percentuálnu zmenu ceny.

Čo v kurzovom lístku nájdete?

Názovcena kryptomeny sú jasné, ale poďme si vysvetliť ostatné pojmy, aby ste vedeli na aké dáta sa vlastne pozeráte.

Zobrazenie kurzového lístka na monitoroch s väčším rozlíšením

Trhová kapitalizácia (Market Capitalization, Market Cap) je dobre známa metrika vo svete tradičných cenných papierov, no má zmysel aplikovať ju aj na kryptomeny. Trhová kapitalizácia je miera hodnoty cenného papiera. Zvyčajne pozostáva z vynásobenia sumy nesplatených akcií ich aktuálnou cenou. Pre kryptomeny je definovaná ako súčin množstva mincí v obehu (Circulating Supply) a ich aktuálnej ceny.

Bitcoin má momentálne v obehu 16.8 milióna BTC a pri aktuálnej cene $10,667 môžeme jeho trhovú kapitalizáciu vypočítať ako: 16,800,000 x 10,667 = $179,595,529,965. Kapitalizácia je teda približne $180 miliárd.

Objem (24h) predstavuje celkový obchodovaný objem danej kryptomeny. Ide o sumu nákupov a predajov na všetkých hlavných burzách dokopy. Niektoré malé burzy môžu byť ignorované. Obchodovaný objem sa vyjadruje za nejaký čas, najčastejšie za 24 hodín.

Zmena (24h) je percentuálna zmena ceny danej kryptomeny. Je to miera o koľko stúpla alebo klesla cena kryptomeny opäť za nejaké časové obdobie, najčastejšie 24 hodín.

Samotnú tabuľku možno filtrovať zostupne alebo vzostupne podľa jednotlivých stĺpcov, urobíte tak kliknutím na hlavičku stĺpca, podľa ktorého chcete tabuľku utriediť. Môžete tiež zmeniť menu, v ktorej sú uvedené cenypočet kryptomien zobrazených na jednu stránku.

Mobilné zobrazenie kurzového lístka

Kurzový lístok zatiaľ ponúka základné informácie o cenách kryptomien a postupne do neho budeme pridávať ďalšie užitočné funkcie. Samotný lístok ponúka aj vylepšené mobilné zobrazenie.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...