Sledujte nás aj na

V poradí štvrtá februárová nedeľa je takmer za nami. Prinášame výber zaujímavých správ zo sveta kryptomien.

Ethereum: Dátum Constantinople hard forku potvrdený

Vývojári stanovili dátum aktualizácie Ethereum siete s názvom Constantinople. Ethereum blockchain je nastavený tak, aby podstúpil tento významný upgrade s príchodom bloku č. 7,280,000, čo pripadá na 28. február.

Tento dlho očakávaný hard fork prinesie mnoho vylepšení a navrhované EIP (Ethereum Improvement Proposal) zmeny majú vylepšiť špecifikácie základných protokolov, API klientov a štandardy kontraktov. Spustenie hard forku bolo odložené už po druhýkrát v dôsledku objavenia veľkej bezpečnostnej chyby. Nový kód je okrem iného kontrolovaný aj audítorskou firmou tretej strany.

Aktualizácia siete zlepší základný protokol Ethereum. Pred spustením aktualizácie na samotnej sieti sa najskôr inovujú testovacie siete (Ropsten), aby otestovali hladký prechod a nové zmeny, ktoré Constantinople prináša.

Podrobnejšie o zmenách, ktoré Constantinople prinesie sa dočítate v našom článku tu:

Vývojári Ethereum navrhujú ďalšiu aktiváciu Constantinople hard forku koncom februára

Trh s kryptomenami bude na maxime do piatich rokov

Predikcií o osude bitcoinu a kryptomien bolo už mnoho. Najnovšie sa o budúcom stave bitcoinu vyjadril miliardár Tim Draper. V rozhovore pre Fox Business, Tim Draper sebavedomo povedal, že trh s kryptomenami bude pokračovať v raste a svoj vrchol by mohol dosiahnuť do piatich rokov.

Tim Draper povedal:

„Myslím, že sme asi 2 roky od toho, že si ľudia budú bežne kupovať kávu kryptomenami. Ak si o 5 rokov budete chcieť kúpiť kávu za konvenčné peniaze, barista vás vysmeje.“

[Seriál] Proroci pokroku | 6. časť

Tim Draper patrí medzi prvých investorov do bitcoinu a iných kryptomien. Je známy svojou cenovou predpoveďou, že jeden bitcoin bude mať do roku 2022 hodnotu $250,000. Zaujímavé je, že svoj názor nezmenil ani v súčasnej historicky najdlhšej recesii kryptomenového trhu.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Draper v rozhovore chválil aj bezpečnosť Bitcoinu, o ktorom si myslí, že  je bezpečnejší ako banka. Podľa neho, názor, že Bitcoin slúži kriminálnikom je zcestný. Draper tvrdí, že fiat (konvenčné peniaze) transakcie sú v konečnom dôsledku transakcie, ktoré nemožno vystopovať, zatiaľ čo bitcoin, na druhej strane, možno ľahko vysledovať.

„Zločinci budú aj naďalej chcieť pracovať s hotovosťou, pretože každého, kto sa pokúša zneužiť Bitcoin (BTC) na trestný čin chytia. Síce nie v momente, keď zločinec BTC obdrží, ale akonáhle ho bude chcieť minúť, označené tokeny kriminálnika prezradia.“

Coinbase Wallet odteraz podporuje litecoin (LTC)

Spoločnosť oznámila podporu litecoinu vo svojej službe Coinbase Wallet. Od teraz môžu používatelia ukladať okrem bitcoinu, etheru a ERC20 tokenov aj spomínaný litecoin.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Peňaženka tak už podporuje štandardné kryptomeny ako Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) a tokeny typu ERC20 a ERC721. Podpora LTC bude v najbližších týždňoch spustená aj pre používateľov peňaženky na zariadeniach iOS a Android.

Peňaženka Coinbase podporuje obe formáty: adresy SegWit pre nižšie poplatky, rovnako ako aj Legacy adresy pre spätnú kompatibilitu vo všetkých aplikáciách.

„Podpora LTC je už aktívna – všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo „Prijať“ na karte hlavnej peňaženky a vybrať Litecoin na odoslanie LTC do Coinbase Wallet.“Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...