Sledujte nás aj na

Svet kryptomien je dynamický s množstvom každodenných správ. Prinášame Vám tie najnovšie správy zo sveta Etherea, Litecoinu, Tronu, Ripple, ale aj pohľad na to ako vníma bitcoin spoluzakladateľ Apple.

Bitcoin

Spoluzakladateľ svetoznámej technologickej spoločnosti Apple, Steve Wozniak, je presvedčený, že bitcoin vytvoril obrovské množstvo hodnoty. Vyjadril sa tak v rozhovore pre Bloomberg, kde uviedol, že aj napriek dlhotrvajúcemu bear marketu pozoruje, že od čias najväčšieho boomu bitcoinu (koniec roku 2017) došlo k „obrovskej tvorbe hodnôt“. Napriek presvedčeniu o potenciáli tejto kryptomeny sa na bitcoin nepozerá ako na investičnú príležitosť, ale ako na technológiu a alternatívny spôsob, ktorý umožňuje ľuďom rýchle a lacné platby.

„Mal som veľa bitcoinov, no nikdy ako investor. Používal som ho ako experiment v oblasti platieb. Využíval som ho na kúpu a predaj veci po celom svete, na cestovanie či návštevu reštaurácii, ktoré bitcoin prijímali.

V čase, keď jeho cena išla hore, som si povedal, že nechcem byť jedným z týchto ľudí… (investorov). Ja neinvestujem ani do akcií, aj preto  som nikdy nepoužil aplikáciu Apple Stock. Nechcem byť jedným z ľudí, ktorí sledujú cenu bitcoinu. Ani neviem, aká je jeho aktuálna cena, ale je určite vyššia ako tá, za ktorú som ho kúpil. Ako som povedal, mojím cieľom je experimentovať s bitcoinom ako aj so zariadeniami, ktoré túto kryptomenu podporujú.

Ethereum

Spoločnosť Inveniam Capital Partners tvrdí, že sa rozhodla využiť technológiu blockchain na tokenizáciu jednej budovy v centre Miami na Floride v hodnote takmer $66 miliónov. Použije pritom blockchain Etherea a od tohto kroku si sľubuje poskytnutie vyššej úrovne transparentnosti svojim klientom a investorom. Celkovo chce Inveniam Capital Partners tokenizovať predaj až štyroch budov v celkovej sume $260 miliónov.

Tokeny sa budú predávať prostredníctvom takzvanej holandskej aukcie, čo znamená, že potenciálni investori zadajú svoje vlastné ponuky, v ktorých uvedú, koľko tokenov (akcií) chcú, akú cenu si predstavujú a akou kryptomenou by chceli platiť. Spoločnosť Inveniam Capital Partners pritom uviedla, že bude akceptovať ktorúkoľvek z top 50 kryptomien.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Ripple a XRP

Britská spoločnosť Trippki, ktorá sa orientuje na rezervovanie ubytovania v hoteloch oznámila, že bude podporovať XRP. Plán zaradenia tohto kryptoaktíva ako jednu z možností platby by sa mal uskutočniť ešte v prvom kvartáli tohto roka. Podľa slov spoločnosti by si tak jej klienti mohli pomocou kryptomeny rezervovať niektorú z viac ako 1.6 milióna hotelov.

Litecoin

Dobré správy prichádzajú aj z tábora Litecoinu. Ten sa stal ďalšou z platobných metód na online platforme spoločnosti GLORY, ktorá stojí za poprednou ligou v kickboxe. Popri tom, ako sa Litecoin stal oficiálnou kryptomenou podujatí tejto spoločnosti si budete môcť za pomoci LTC kúpiť aj vstup na akýkoľvek kickboxový zápas organizovaný spoločnosťou Glory.

Tron

Podľa najnovšej správy vydanej spoločnosťou Rating Dapp vytvoril Tron nový rekord v počte nových používateľov decentralizovaných aplikácií (DApps). Ako vyplýva z nižšie priloženého grafu, Tron dosiahol v januári viac ako 160 tisíc nových používateľov, vďaka čomu jednoznačne prekonal EOS (79,528) aj Ethereum (59,869).

Zdroj: Rating Dapp

IOTA

IOTA Foundation v spolupráci s firmou Hackster.io ohlásila spustenie nového hackathonu (stretnutie / súťaž programátorov za účelom vyriešenia zadaného problému). Výzva, ktorej víťazi si rozdelia viac ako $100,000 sa bude týkať riešení pre inteligentné mestá za pomoci využitia distribuovaného ledgeru. Hackathon sa pritom zameria na štyri kľúčové oblasti – doprava, energia, budovy a rozvoj integrovaných prístupov a dátovej infraštruktúry v mestách.

IOTA a mesto Taipei budú spolupracovať na vytvorení inteligentného mesta

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...