Sledujte nás aj na

Po niekoľko týždňovej prudkej recesii, kryptomenové trhy začali opäť stúpať. Z veľkej časti za to môžu výpovede amerických finančných agentúr The Commodity Futures Trading Commision (CFTC) a US Securities and Exchange Commision (SEC) pred senátom Spojených štátov. Napriek zákrokom voči kryptomenovým burzám v Číne a Južnej Kórei, výpovede agentúr neboli také negatívne, ako sa mnohí kryptomenoví investori obávali.

Výpovede finančných agentúr

The Commodity Futures Trading Commision (CFTC) a US Securities and Exchange Commision (SEC) sú nezávislé agentúry Spojených štátov. Ich úloha je dohliadať, ochraňovať a regulovať finančné trhy a burzy v USA. Tieto agentúry nemajú priami regulačný dohľad nad kryptomenovými burzami, avšak majú právomoci ich vyšetrovať.

CFTC a SEC v ranných hodinách 6. februára 2018 vypovedali o svojich postojoch voči blockchainu, virtuálnym menám a ICO pred bankovým senátnym výborom The Senate Banking Committee (SBC).

J. Christopher Giancarlo, predseda CFTC, vo svojom svedectve vyjadril optimizmus voči blockchain technológií a kryptomenám. Taktiež poznamenal, že z kryptomien by mohli mať profit mnohé finančné inštitúcie, charitatívne organizácie, sociálne služby, poľnohospodárstvo a logistika.

Giancarlo dokonca prirovnal kryptomeny k internetu: „Počas takmer dvadsiatich rokov regulácii typu „neublížiť“ sa do infraštruktúry internetu vložilo obrovské množstvo investícií. Výsledkom bolo rýchle rozšírenie internetového prístupu, ktoré podporilo rýchle nasadenie a masové osvojenie si internetových technológií. Internetové inovácie priniesli revolúciu takmer v každom aspekte amerického života, od telekomunikácií až po obchod, dopravu a výskum a vývoj. Náš typ regulácii bol bezpochyby správnym prístupom k rozvoju internetu. Preto si myslím, že podobný typ regulácii je správny prístup k blockchain technológii.“

Kryptomenoví investori pozitívne prijali aj Giancarlove konštatovanie, že Bitcoin a blockchain sa tak ľahko rozdeliť nedajú.

„Je dôležité mať na pamäti, že keby nebol Bitcoin, nebol by ani blockchain,“ povedal Giancarlo, keď sa ho senát spýtal na hodnotu Bitcoinu.

Jay Clayton, predseda SEC sa taktiež vyjadril optimisticky voči kryptomenám. Avšak poznamenal, že existujú hrozby v podobe podvodov a nelegálnej činnosti. Agentúra CTFC má záujem o povolenie rastu kryptomien, no zároveň chce pozorne sledovať podvodníkov v ICO.

Podľa Giancarla a Claytona by najlepším riešením bolo oboznámiť a poučiť ľudí o Bitcoine a kryptomenách. Taktiež chcú využiť právomoci, ktorú majú voči Bitcoin Futures trhom, aby zhromažďovali údaje a sledovali trhy, aby nikto neprišiel k škode. V poslednom rade zriadiť skupinu, ktorá by vyšetrovala podvody voči investorom, hlavne čo sa týka ICO pyramídových schém a bezcenných kryptomien.

Jednotlivé výpovede si môžete pozrieť tu:

Na záver obidve agentúry poznamenali, že kryptomeny by mohli podporiť rast USA tak isto ako to urobil v minulosti internet. USA by podľa nich mali byť lídrom v tomto smere, ale zároveň sa ubezpečiť, že sú občania krajiny chránení.

Čiastočná revitalizácia trhu

Posledné týždne boli pre celý kryptomenový trh vyčerpávajúce. Trh zaznamenal jeden z najväčších odlivov kapitálu v histórii. Z kryptomenového trhu s hodnotou viac ako $832 miliárd bol postupne odčerpávaný kapitál. Celková trhová kapitalizácia klesla až na $276.8 miliárd dolárov. Reštrikcie v Číne, nesprávne interpretovaný postoj indickej vlády ku kryptomenám, bojkotovanie a spoplatnenie kryptomien niektorými veľkými bankami boli pre trh silné rany.

V priebehu 24 hodín sa do kryptomenového trhu vrátilo $100 miliárd

Avšak behom posledných 24 hodín sa do kryptomien vrátilo viac ako $100 miliárd. Jeden z dôvodom otočenia negatívneho trendu sú aj spomínané výpovede SEC a CFTC. Po negatívnych faktoroch a správach, ktoré za posledné týždne zasiahli kryptosféru, výpovede agentúr boli tým správnym impulzom, ktorý investori tak potrebovali. Čiastočná revitalizácia trhu a pozitívne správy pôsobia perspektívne pre ďalší kladný vývoj cien na trhu.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...