Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh v posledných dňoch dával zabrať celej kryptomenovej komunite. Avšak správy od predstaviteľa americkej komisie pre cenné papiere SEC, že Ethereum nepovažujú za cenný papier naštartovali trh, ktorý sa opäť dostal do zelených čísiel. Prvýkrát v histórii mal vývoj altcoinu silný dopad na celý trh.

SEC: Ethereum nie je cenný papier

Vyjadrenie od riaditeľa pre korporátne financie americkej komisie pre cenné papiere Securities and Exchange Commission (SEC) Williama Hinmana, že Ethereum nie je cenný papier značne zarezonovalo naprieč kryptokomunitou a spôsobilo otočenie negatívneho trendu trhu.

„Na základe môjho chápania súčasného stavu Ethera, siete Ethereum a jej decentralizovanej štruktúry, súčasné kúpy a predaje ETH nie sú transakcie s cennými papiermi,“ povedal Hinman.

Podľa Hinmanovho vysvetlenia, niektoré kryptomeny bude možno v budúcnosti klasifikovať ako cenné papiere. Hoci Ether (ETH) sám o sebe nemusí byť cenným papierom, niektoré kryptomeny tak klasifikované byť môžu. Pokiaľ investor očakáva zisk na základe činnosti spoločnosti, token pravdepodobne cenným papierom je. Prakticky to znamená, že napriek tomu, že ETH cenný papier nie je, tak niektoré tokeny na Ethereum sieti, takzvané ERC-20 tokeny, cennými papiermi byť môžu. Všetko závisí od nátury a pozadia daného tokenu.

Vyjadrenie zo strany vysokopostaveného predstaviteľa SEC je dôležité pre aktuálny a aj budúci vývoj kryptomien. Keďže tak podstatná americká regulačná agentúra ako SEC nepovažuje Ethereum (ETH) za cenný papier, kryptomeny zatiaľ v U.S. nebudú podliehať preddefinovaným reguláciám od tejto agentúry. Toto je naozaj dobrá správa pre kryptomenový trh. ETH, ako druhá najdôležitejšia a najpoužívanejšia kryptomena v obchodných pároch na burzách (po Bitcoine) zatiaľ nebude podliehať reguláciám, vďaka čomu majú (aspoň dočasne) burzy, trejderi a investori voľné ruky.

Ethereum potiahol so sebou Bitcoin a celý trh

Ako sme sa v posledných dňoch a týždňoch mohli presvedčiť, kryptomenový trh ostáva aj naďalej silne volatilný a odhadovať jeho budúci vývoj je v súčasnosti veľmi ťažké. Správy o ETH zo strany SEC však dnes mali pozitívny dopad na trh, ktorý sa otočil a začal opäť trochu stúpať. Čo je ale najviac pozoruhodné je fakt, že vývoj Etherea prvýkrát potiahol so sebou Bitcoin. V poslednej dobe sa často vraví o klesajúcej dominancii Bitcoinu a fakt, že takmer celý kryptomenový trh okopíroval vývoj altcoinu (ETH) podporuje túto hypotézu.

Ethereum so sebou potiahol celý kryptomený trh.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...