Sledujte nás aj na

Podľa deklarácie z októbra 2017 sa  spolupráca medzi IBM a spoločnosťou Stellar  zameriava na vylepšenie cezhraničných platieb IBM. Spolupráca globálnej informačno-technologickej spoločnosti a blockchain platobnej platformy má zrýchliť a zjednodušiť medzinárodné platby.  IBM, tak ako aj ostatné veľké finančné inštitúcie sa snažia naskočiť na vlnu blockchainu a byť tak v prvej línii globálneho kryptografického pokroku a zlepšenia.

Vedúci predstaviteľ IBM pre blockchain vývoj a stratégie digitálnych mien Jesse Lund uviedol:

„Stellar je súčasťou stratégie platformy IBM Blockchain.“

O tom, čo je to platobná sieť Stellar Lumens sa dočítate v našom článku tu.

Stellar a IBM: nové informácie a pokrok v spolupráci

Podrobnejšie informácie o tomto partnerstve majú byť oznámené v blízkej budúcnosti. Podobné nové spolupráce zameriavajúce sa na cezhraničné platby sú ohlasované takmer každý deň. Preto mnohí technologickí giganti ako aj IBM preferujú zbytočne veľa neopisovať a robiť oznámenia sporadickejšie.

Avšak nedávno opísal Jesse Lund v jednej relácii v rámci otázok a odpovedí bližšie  proces, ako budú IBM a Stellar Lumnes spolupracovať:

„Volám sa Jesse Lund a som vedúcim oddelenia Blockchain Solutions, Financial Services v spoločnosti IBM. Vediem vývoj IBM na trhu s blockchainom, stratégie pre digitálnej meny a angažovanosť klientov pre bankové a finančné služby. Opýtajte sa ma čokoľvek o blockchaine a kryptomenách a ja vám odpoviem.”

Jesse Lund v rámci odpovedí na otázky priblížil mnoho informácií týkajúcich sa spolupráce IBM – Stellar Lumens. My Vám prinášame závery v bodoch, z toho najdôležitejšieho, k čomu sa Lund vyjadril:

  • Stellar už bol v sieti IBM pre rýchlejšie platby aktivovaný
  • Stellar by mohol byť prvou sieťou, ktorá bude hostovať digitálne tokeny vydávané centrálnou bankou
  • Stellar Lumens momentálne predstavuje najdôležitejšie riešenie pre univerzálne IBM platby
  • IBM plánuje používať Stellar na trhu cezhraničných transakcií, a tak priamo konkurovať platobnej platforme Ripple
  • IBM už má dlhý zoznam klientov, ktorí sú pripravení používať Stellar pre medzinárodné transakcie, a to už v 2. štvrťroku 2018

Stellar Lumens reagoval tweetom:

„Banky sa pravdepodobne čoskoro začnú zameriavať na to, na čo boli primárne vynájdené — zabezpečenie vkladov, investície s nízkym rizikom a poskytovanie pôžičiek z týchto vkladov… Myslíme si, že zbierať poplatky za sprostredkovanie platieb je chabé.“

Stellar si udržuje pozíciu

V súčasnej dobe patrí Stellar Lumens (XLM) medzi top-desať najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Tak ako ostatné kryptomeny, aj XLM od nového roka trpí kryptomenovou recesiou. Avšak za posledných 24 hodín vykázala cena rast o 9% a v čase písania článku sa pohybovala na úrovni $0.206. S trhovou kapitalizáciou vyše $3.8 miliardy, Stellar Lumens aktuálne obsadzuje 8. priečku najsilnejších kryptomien.

(Zdroj: reprofoto/coinmarketcap.com)     Vývoj XLM za posledných 24 hodín.

Záver

Stellar Lumens sofistikovaným spôsobom spája banky, platobné systémy a ľudí po celom svete. S rastúcim počtom dôležitých partnerstiev ako je IBM, ale aj s rýchlo  sa rozvíjajúcim ekosystémom má Stellar potenciál stať sa popredným hráčom na trhu sprostredkovateľov transakcií. Avšak, či sa mu to podarí vo veľkej miere závisí od toho, ako sa Stellar vysporiada so svojim priamym konkurentom — Ripple. Jedno je však isté, dokiaľ sa kryptomenový trh nedostane z recesie, prudký rast ceny XLM je  veľmi nepravdepodobný.

Zdroj: ethereumworldnews.com

(1 EUR ≅ 1.23200 USD)Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...