Sledujte nás aj na

Binance, najväčšia svetová burza kryptomien, spustila verejné testovanie svojej decentralizovanej obchodnej platformy vybudovanej na svojom vlastnom blockchaine.

Spoločnosť Binance oznámila, že ich nová platforma – nazvaná Binance DEX – je pripravená na verejné testovanie, v rámci ktorého môžu používatelia generovať vlastné peňaženky a komunikovať s používateľským prostredím.

Spustenie Binance Chainu

Okrem toho spoločnosť Binance odhalila blockchainový prehliadač pre testnet svojej vlastnej verejnej siete, blockchainu nazvaného Binance Chain. Ten už poháňa aj spomínanú decentralizovanú burzu.

„Binance DEX je decentralizovaná burza s decentralizovanou sieťou uzlov, v ktorej vlastníte svoje súkromné kľúče a spravujete si vlastnú peňaženku,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao (CZ).

Pohľad na pekné a zjednodušené prostredie novej burzy Binance DEX

Zatiaľ čo spustenie testnetu je dôležitým medzikrokom pred spustením finálneho produktu, Binance uviedla, že sa nachádza v štádiu získavania spätnej väzby od komunity a používateľov. Predtým, ako bude schopná odhaliť časový plán spustenia finálnej verzie potrebuje získať množstvo metrík a podnetov na zlepšenie. Ak máte v pláne túto burzu používať, neváhajte sa zapojiť aj v jej komunite.

Takisto môžete vyplniť dotazník. Najlepšie spätné väzby a pripomienky môžu získať odmenu 5 BNB.

Podpora softvérových a hardvérových peňaženiek

Spoločnosť dodala, že nová burza podporuje Trust Wallet, nedávno zakúpený blockchainový startup a hardvérovú peňaženku Ledger. Tieto služby už boli integrované s Binance DEX. Ich používatelia sa tak môžu tešiť zo zjednodušeného a bezpečného prístupu na burzu.

„S Binance DEX poskytujeme odlišnú rovnováhu medzi bezpečnosťou, slobodou a jednoduchosťou používania, kde si väčšiu zodpovednosť prevezmete vy, a máte väčšiu kontrolu nad vašim osobným majetkom,“ povedal Zhao.

Binance tiež vylepšila svoj vlastný token Binance Coin (BNB), ktorý vznikol spolu s burzou v roku 2017. BNB, ktorý je stále ERC20 tokenom, a teda je postavený na Ethereum blockchaine, ťaží z veľkého úspechu burzy a je zaradený medzi desiatku najväčších kryptomien na svete podľa trhového podielu. BNB token bude so spustením finálnej verzie DEX burzy premigrovaný na spomínaný Binance Chain. Stane sa tak z neho plnohodnotný token s vlastnou sieťou a špecifickým využitím.

„So základnou technológiou Binance Chain dokáže Binance DEX zvládnuť rovnaký objem obchodovania, aký dnes spracováva samotná burza Binance. To odstraňuje problémy s rýchlosťou a výkonom, ktorým čelia mnohé iné decentralizované burzy“ poznamenáva Zhao.

Zhao taktiež poznamenal, že pre zalistovanie tokenu na DEX burze bude stanovený poplatok vo výške približne $100,000. Poplatok sa môže časom aj zvýšiť a slúžiť má hlavne na zníženie počet podvodných projektov.

Nová decentralizovaná burza Binance bude kompatibilná s hardvérovými peňaženkami

Binance má dobrú šancu stať sa prvou úspešnou DEX burzou

V priebehu posledných 12 mesiacov, od vzniku prvej várky decentralizovaných búrz najmä na sieti Ethereum, sa pozornosť výraznejšie upriamuje na podobne zamerané projekty. Napriek veľkému dopytu investorov v komunite , väčšina DEX projektov DEX nedokázala zaujať používateľov natoľko, aby opustili pohodlie centralizovaných služieb.

Nemáte ešte na Binance účet? Tu nájdete podrobný obrázkový návod, ako sa na túto burzu zaregistrovať a ako na nej obchodovať.

Pre bežných používateľov by obchodovanie na DEX burzách nemalo byť odlišné od obchodovania na centralizovanej burze. Sú používatelia, pre ktorých decentralizácia nie je nevyhnutná, a tak ich DEX projekty veľmi nezaujímajú. Zatiaľ čo decentralizácia ako taká je dôležitá, musia existovať stimuly pre existujúcich používateľov centralizovaných búrz, aby sa dobrovoľne presunuli na tie decentralizované.

Medzi tieto stimuly na Binance DEX patrí rýchlosť spracovania objednávok zodpovedajúca centralizovaným systémom, schopnosť používateľov získať plnú kontrolu nad finančnými prostriedkami využívaním non-custodial peňaženiek a z dlhodobého hľadiska potenciálne väčšiu likviditu pre širokú škálu kryptomenových aktív.

Viktor Radčenko, zakladateľ Binance Trust Wallet, zdôraznil, že DEX poskytne používateľom možnosť získať plnú kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami a súkromnými kľúčmi a maximalizovať tak bezpečnosť a slobodu.

Najdôležitejší predajný bod Binance DEX je jej meno. Milióny ľudí na celom svete Binance poznajú ako dôveryhodnú a používateľsky prívetivú burzu. Z tohto pohľadu sa nič nemení, skôr posúva k lepšiemu. Spoločnosť zatiaľ zveľadila všetko na čo siahla. Očakáva sa jej úspech aj v tomto smere, no uvidíme ako sa jej bude dariť.

Opera spúšťa svoj kryptomenovo-orientovaný prehliadač pre decentralizovaný web

Pozrite si aj krátke video (anglicky) ako sa na novú Binance burzu pripojiť a začať na nej obchodovať:

Zdroj: coindesk.com



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...