Sledujte nás aj na

Najväčšia telekomunikačná spoločnosť na svete, AT&T, sa stala najnovšou veľkou spoločnosťou, ktorá spustila sadu blockchain služieb zameraných na rôzne odvetvia.

Spoločnosť AT&T vo svojej tlačovej správe povedala, že riešenia, ktoré sú do značnej miery zamerané na procesy dodávateľského reťazca, môžu pomôcť podnikom automatizovať a digitalizovať procesy s využitím blockchain technológie.

S odvolaním sa na prípady použitia v celom priemysle — vrátane výroby, maloobchodu a zdravotnej starostlivosti, konglomerát uviedol, že jeho klienti ,,budú mať lepšie zdroje na sledovanie a správu informácií medzi viacerými stranami„, s použitím vysoko bezpečnej povolenej blockchain platformy.

Platforma blockchain-as-a-service bola navrhnutá tak, aby sa mohla zapojiť aj do iných blockchainov, vrátane IBM Blockchain a Microsoft Azure. Nástroje internetového obchodu spoločnosti AT&T môžu byť prepojené aj s automatizačnými a monitorovacími funkciami.

Zverejnenie prináša silné stránky novej platformy pri sledovaní pôvodu a pohybu tovaru pre výrobcov tým, že umožňuje poskytovateľom zdravotnej starostlivosti zdieľať dáta pacientov pri súčasnom zachovaní súkromia a pomáha maloobchodníkom riadiť zásoby, či sledovať dodávky.

Viceprezident divízie Alliances Business Development spoločnosti AT&T Business uviedol, že:

,,Blockchain zlepšuje bezpečnosť a umožňuje lepšie riadenie transakcií prostredníctvom zložitých procesov. Používajúc naše globálne siete a schopnosti IoT, AT&T zdokonaľuje blockchain tým, že poskytuje komplexné riešenia, ktoré automatizujú sledovanie a ktoré dokážu  monitorovať aj podmienky prostredia počas celého procesu.“

Spustenie blockchain platformy od AT&T nie je príliš veľkým prekvapením. Spoločnosť už nejakú chvíľu pracuje v tomto odvetví, pretože v júni 2017 získala patent na typ domáceho účastníckeho servera, ktorý bol podporený blockchain technológiou.

V poslednom roku niekoľko veľkých firiem považovalo za vhodné spustiť svoje vlastné platformy typu ,,blockchain-as-a-service“, čo pravdepodobne prinesie svoje miesto v ďalšom veľkom odvetví.

Záver

Softvér Giant SAP spustil svoju platformu začiatkom tohto roka, rovnako ako Oracle, JD.com a Huawei. Spoločnosť IBM spustila svoju blockchain platformu v roku 2017, zatiaľ čo Microsoft bol pred všetkými, začali pridávať moduly už v roku 2015 a sprístupnili ich verejnosti v roku 2016.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...