Sledujte nás aj na

Najsilnejšia značka Asusu – Republic Gamers predstavila svoju novú základnú dosku B250 Mining Expert, ktorá je špeciálne navrhnutá na ťažbu kryptomien. Oficiálny dátum a cena vydania produktu však ešte oznámená nebola.

Vo svojom oznámení na Twitteri, Republic Gamers uviedla, že základná doska obsahuje 3x 24-pinové napájacie konektory a môže podporovať až 16 grafických jednotiek (GPU).

Nový model základnej dosky má celkom 19 rozširovacích slotov PCI-Express. Tie sú rozdelené do troch skupín, ktoré umožnia, aby bol počítač súčasne pripojený k trom zdrojom napájania výsledkom čoho je stabilnejší rig pri použití viacerých GPU. Základná doska má dodatočné funkcie, ktoré by mohli byť pre minerov atraktívne, ako napríklad real-time vizuálne štatistiky.

Počítačový hardvérový priemysel sa pomaly začína zameriavať na ťažbu kryptomien. Nová doska spoločnosti Asus odzrkadľuje túžbu popredných výrobcov hardvéru vyvinúť produkty, ktoré spĺňajú požiadavky minerov. Ďalší výrobcovia GPU, ako sú Nvidia a AMD (Advanced Micro Devices), sa taktiež sústreďujú na produkty súvisiace s ťažbou.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Nvidia Jen-Hsun Huang by sa trh s ťažbou kryptomien mohol stať dlhodobým novým príjmom pre hardvérový priemysel.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...