Sledujte nás aj na

V roku 2017 po úspešnej integrácií SegWitu zaznamenal Litecoin pozitívne cenové zisky. Charlie Lee, zakladateľ spoločnosti Litecoin, nedávno oznámil, že mobilná peňaženka – Abra bude používať inteligentné zmluvy, ktoré prebiehajú na Litecoin sieti.

Evolúcia Litecoin siete

Na začiatku roku 2017 stál jeden LTC $5, 19. decembra dosiahol rekordnú hodnotu $366. Hoci v súčasnosti cena klesla spolu s celým trhom, LTC sa obchoduje na úrovni $140 (v čase písania článku). To znamená, že za posledných 15 mesiacov zaznamenal nárast vyše 3000%. Tento nárast bol taktiež spojený s návratom Charlieho Lee do spoločnosti Litecoin Foundation.

Vývoj ceny LTC od začiatku roka 2017.

Predtým, než sa Lee vrátil do projektu Litecoin, ktorý bol v tom čase ešte stále vo vývoji, pracoval ako vedúci inžinier pre Coinbase. Po jeho návrate sa LTC sieť začala rýchlo vyvíjať.

Litecoin je neuveriteľne rýchly, čas vzniku nového bloku je približne 2.5 minúty, zatiaľ čo doba vzniku bloku pri Bitcoine je 10 minút. Taktiež poplatky za transakcie sú v porovnaní s Bitcoinom veľmi nízke. Čiže pokiaľ ide o jeho výhody, Litecoin má v porovnaní s Bitcoinom viac výhod, najmä keď sa používa ako platobný systém.

Aktivovaný SegWit pri LTC a BTC, napomohol spolupráci týchto dvoch kryptomien. Taktiež Lightning Network založený na blockchaine môže byť použitý aj v LTC a BTC platbách. Ale na to aby platforma Lightning Network fungovala správne, musí byť atívny SegWit. S využitím SegWitu a Lightning Networku sa platby stávajú menej nákladné, rýchlejšie a efektívnejšie.

Abra a LTC smart kontrakty

Za približne 2 týždne bude mobilná peňaženka Abra využívať inteligentné zmluvy na sieti Litecoin.  Cieľom projektu je spustiť protokol aplikácie Abra na Litecoin sieti ako inteligentnú zmluvu a umožniť obchodovanie s inými menami v peňaženke.

Mobilná aplikácia Abra

V aplikácii Abra je momentálne dostupných 20 kryptomien a 50 fiat mien. Aplikácia umožňuje používateľom obchodovať so všetkými kombináciami párov, ktoré zahŕňajú ako kryptomeny tak konvenčné fiat meny. Aplikácia však neumožňuje používateľom priamo zakúpiť konkrétnu kryptomenu. Umožňuje Vám len investovať do LTC a následne Vám umožní prístup k iným kryptomenám pomocou inteligentnej zmluvy integrovanej v Abre.

Takže najprv investujete do LTC, následne aplikácia „zablokuje“ aktuálnu cenu LTC voči kryptomene, s ktorou chcete obchodovať. Ak sa hodnota tejto kryptomeny zvýši, môžete konrakt podpísať a vyzbrať si zisk. Takže technicky mincu nikdy nevlastníte, len sa dostanete do kontaktu s kolísaním ceny vo vzťahu k tejto minci.

Prečo bola zvolená Litecoin sieť?

Litecoin je považovaný za bezpečnejšiu variantu Bitcoinu a navyše ponúka používateľom ďalšie výhody, ako sú nižšie náklady a rýchlejšie transakcie.

Spoločnosť Abra uprednostnila Litecoin pred Bitcoin Cash alebo akoukoľvek inou kryptomenou kvôli jej škálovateľnosti a bezpečnosti. Taktiež preto, že táto sieť nie je až tak náchylná na náhle zmeny cien a zmeny v transakčných poplatkoch (v porovnaní s ostatnými kryptomenami), čo je významný faktor pri udržiavaní spoľahlivosti kryptomeny.

Zdroj: coindoo.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...