Sledujte nás aj na

Burza DX.Exchange začala ponúkať digitálne verzie niektorých hlavných amerických akcií.

Vďaka spusteniu estónskej burzy DX.Exchange, sa na blockchain sieť dostalo množstvo popredných amerických akcií. Používatelia platformy si tak môžu vybrať z desiatich akcií, ktoré sú v ponuke v digitálnej forme — v tokenoch. Nakupovať tieto akcie-tokeny je možné aj za fiat peniaze.

Klasické akcie k dispozícii vo forme krypto tokenov

Bloomberg nedávno informoval, že burza DX.Exchange ponúka digitálne tokeny založené na akciách 10-tich zalistovaných spoločností na Nasdaq (druhá najväčšia burza na svete podľa trhovej kapitalizácie sídliaca v New Yorku, USA) a to vrátane Alphabet (GOOGL), Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Facebook (FB), Microsoft (MSFT), Tesla (TSLA), Netflix (NFLX), Baidu (BIDU), Intel (INTC) a Nvidia (NVDA).

Každý akciový token je krytý v pomere 1:1 k bežnej akcii. Držitelia týchto tokenov budú mať nárok na rovnaké hotovostné dividendy, ako bežní akcionári. Používatelia tokenov budú navyše schopní kúpiť čiastkové akcie a obchodovať s nimi aj po uzavretí akciových trhov. Skutočné akcie sú v držbe MPS (Market Place Securities), partnera DX.Exchange burzy. Tokeny týchto akcií sú postavené na Ethereum (ETH) blockchaine a na ERC-20 štandardoch. MPS Marketplace Securities, Ltd. nakúpi skutočné akcie podľa požiadavky zákazníka a vygeneruje ERC-20 token, ktorý bude reprezentovať každú akciu. Skutočné akcie sú držané na oddelenom účte, ktorý nie je spojený so žiadnymi internými prostriedkami firmy MPS, aby tak bol chránený v prípade bankrotu spoločnosti.

Čo je to ERC-20 a prečo je pre Ethereum dôležitý?

Začiatok spojenia tradičných trhov s blockchain technológiou

Burza DX.Exchange síce nie je pod kontrolou amerických regulátorov, no disponuje licenciou od Estónskej finančnej spravodajskej jednotky s plnou autorizáciou pre obchodnú činnosť v rámci EÚ.

Výkonný riaditeľ DX.Exchange, Daniel Skowronski, uviedol pre Bloomberg:

Všimli sme si obrovskú trhovú príležitosť v oblasti tokenizácie už existujúcich akcií. Veríme, že toto je len začiatok zlúčenia tradičných trhov s blockchain technológiou. Otvorí to nový svet pre obchodovanie starých akcií.

Skowronski poznamenal, že burza sa plánuje rozšíriť aj na newyorskú burzu (New York Stock Exchange), taktiež do Tokia a Hong Kongu.

Táto novinka prichádza v čase, kedy Nasdaq plánuje zalistovať Bitcoin (BTC) futurity ešte počas prvého kvartálu 2019. Nasdaq sa zatiaľ nevyjadrila, či a kedy sa zoznam akcií, ktoré sú tokenizované rozšíri. DX.Exchange uvádza Nasdaq ako technologického partnera a používa jeho finančný informačný burzový protokol (FIX). Partnerom burzy je aj spoločnosť Bloomberg. DX.Exchange okrem digitálnych akcií ponúka aj peer-to-peer krypto obchodovanie.

Zdroj: sludgefeed.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...