Sledujte nás aj na

Americká Georgia je podľa zákona predstaveného 21. februára ďalším zo štátov, ktoré plánujú prijímať kryptomeny ako legitímnu formu platidla za štátne dane a licencie.

Platba daní kryptomenami

Senátny návrh 464, predstavený republikánskymi senátormi Joshuom McKoonom a Michaelom Williamsom navrhuje, že za platbu dane by mal štát akceptovať akúkoľvek kryptomenu, vrátane Bitcoinu, ktorá používa elektronický peer-to-peer systém.  Návrh zdôrazňuje, že po prijatí platby ju štát musí zameniť za americké doláre do 24 hodín.

Georgia na mape USA

Nová legislatíva prichádza krátko po rovnakom kroku arizonského senátu, ktorý podobný návrh schválil začiatkom februára. Arizonský zákon tiež zdôrazňuje výmenu kryptomeny za doláre do 24 hodín.

Zákon tesnou väčšinou prešiel tretím čítaním, čo robí z Arizony potenciálne prvý americký štát povoľujúci platby daní v kryptomenách.

Wyoming tiež nedávno predstavil legislatívu, ktorá by umožnila kryptomenám výnimku zo zdaňovania ako majetok, čo bola ich federálna klasifikácia od roku 2014. Skupina prevažne republikánov predstavila návrh SF0111, ktorý navrhuje vytvoriť skupinu „virtuálnych predmetov„, ktorá bude zahŕňať zlato, kryptomeny a šeky,  a ktorá bude oslobodená od dane z majetku.

Hoci správa môže pre fanúšikov krypta znieť výborne, daňový expert Robert Wood sa pre Cointelegraph vyjadril, že umožnenie platby daní v krypto môže viesť k vyšším daniam, keďže zisky kryptomien používaných na platbu daní, by sa samotné mohli zdaňovať ako daň z príjmu a investícií.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...