Sledujte nás aj na

Spojené arabské emiráty (SAE) a Saudská Arábia uzatvorili dohodu o spolupráci v oblasti kryptomien. Ide o jednu zo siedmich sfér, na ktorú sa chce v najbližšej dobe zamerať spoločný výkonný výbor koordinačnej rady týchto dvoch arabských krajín. Výstupný dokument, ktorý nesie názov „Strategy of Resolve“ bol predstavený 19. januára 2019.

Krypotmeny ako efektívny spôsob realizovania cezhraničných platieb

Podľa výboru oboch krajín by spoločná kryptomenová politika mala slúžiť najmä na uskutočňovanie cezhraničných platieb medzi centrálnymi ako aj jednotlivými miestnymi bankami. Zároveň má fungovať ako experiment na lepšie pochopenie technológie blockchain a umožniť bezproblémové a rýchle transakcie medzi krajinami.

Vo výstupnej správe sa uvádza:

Fungovanie virtuálnej meny závisí od používania distribuovanej databázy zdielanej všetkými zúčastnenými bankami na oboch stranách. Snahou je zabezpečiť záujmy zákazníkov, stanoviť technologické štandardy a posúdiť riziká kybernetickej bezpečnosti. Projekt bude zároveň určovať vplyv centrálnej meny na monetárnu politiku.

Súčasťou dokumentu je aj šesť ďalších oblastí, v rámci ktorých sa obe krajiny zaviazali k vzájomnej spolupráci. Jedná sa o kooperáciu v sfére medzinárodnej dopravy a následného preclievania tovaru, podporu malých a stredných podnikov, zlepšenie dodávateľsko-odberateľských vzťahov, štandardizovanie cestovných postupov na medzinárodných letiskách, skvalitnenie finančnej gramotnosti mladistvých a intenzívnu spoluprácu v oblasti civilného letectva.

Sedem blockchain trendov, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2019

Priestor pre Ripple a ich riešenia?

Aj keď konkrétne riešenie implementácie blockchainu nebolo verejnosti predstavené, je vysoko pravdepodobné, že obe krajiny siahnu už po hotovom riešení a nebudú budovať vlastný blockchain. Do hry tak vstupuje predovšetkým spoločnosť Ripple, ktorá sa primárne zameriava na uľahčenie cezhraničných platieb medzi bankami.

V prospech Ripple navyše hovorí aj fakt, že ich riešenia už boli úspešne testované viacerými bankami v Ázijských krajinách. A netreba ísť pritom ďaleko. Jedna zo susedských krajín Saudskej Arábie, Kuvajt, sa prostredníctvom svojej národnej banky zapojila do siete RippleNet už koncom minulého roku. Je teda pravdepodobné, že obe arabské krajiny sa pripoja k rovnakej sieti, čo im značne uľahčí a zefektívni cezhraničné platby v rámci regiónu.

Najzaujímavejšie udalosti za rok 2018: Ripple a XRP

Bezpečný prístav pre ICO a kryptomeny?

V decembri minulého roku Úrad pre cenné papiere a komodity (Securities and Commodities Authority) v SAE definoval tokeny vydané prostredníctvom ICO ako cenné papiere. Zároveň oznámil, že aktívne pracuje na celkovom regulačnom rámci, ktorý by mal vstúpiť do platnosti v prvej polovici tohto roku.

S myšlienkou implementovania technológie blockchain do oblasti štátnej sféry sa táto krajina pohráva už od roku 2016. Šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm vtedy oznámil, že do konca roku 2020 plánuje previesť na blockchain všetky vládne dokumenty a tým docieliť ich nemennosť a bezpečné uloženie.

V rámci bankového sektoru testovala blockchain počnúc rokom 2017 aj banka Emirates Islamic Bank. O rok neskôr sa k nej pridala banka Hilal Bank, ktorá prostredníctvom blockchainu sprocesovala prvú platbu, ktorá spĺňala podmienky islamského práva šaría.

Víkendový ฿ulletin: Security tokeny ako nástupca ICO a bezpečná forma investovania

Zdroj: ethnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...