Sledujte nás aj na

Letisko v Brisbane (BNE), tretie najvyťaženejšie letisko v Austrálii, spravilo bezprecedentný krok a plánuje zaviesť platby v kryptomenách vo viacerých terminálových obchodoch. V oficiálnom vyhlásení letisko v Brisbane odhalilo partnerstvo so startupom zameraným na bitcoinové platby TravelbyBit a plánuje implementovať platobný systém firmy do obchodov v dvoch termináloch letiska.

Ako dôvody tohto rozhodnutia BNE uviedlo výhody digitálnych mien oproti tradičným platidlám ako kartám a hotovosti, okrem iného nízke poplatky za transakcie, výmenné kurzy, takmer okamžité prevody peňazí a žiadny dohľad tretích strán pri peer-to-peer platbách.

Ako uvádza úryvok z tlačovej správy BNE:

“Cestujúci budú môcť čoskoro používať kryptomenový platobný systém od TravelbyBit, ktorý zahŕňa Bitcoin, Dash, Ethereum a iné digitálne meny, na platby v reštauráciach a nákupy v obchodoch.”

V pláne urobiť letisko v Brisbane prvým na svete, ktoré bude prijímať platby v kryptomenách, generálny manažér Brisbane Airport Corporation (BAC) pre strategické plánovanie a vývoj Roel Hellemons dodal:

“Mnohí ľudia zo všetkých kútov sveta zbohatli na investíciach do kryptomien, a veľa z týchto ľudí pravidelne medzinárodne lieta, takže dáva zmysel aby sme im ponúkli možnosť platby digitálnymi menami v rámci našich terminálov.”

Krok správcu letiska prijímať kryptomeny je veľkým posunom vpred v už tak otvorenom a priateľskom postoji Austrálie ku kryptomenám a lokálnemu blockchain sektoru. Komerčné prijímanie kryptomien v oboch termináloch na letisku v Brisbane je ešte výraznejšie po ochromujúcich pravidlách, ktoré v poslednej dobe zaviedli krajiny ako Indonézia, Čína a z časti aj Južná Kóera.

Hellemons tvrdí, že majú do budúcna veľké plány a ešte sú len na začiatku:

“Toto je pre nás ešte len začiatok, chceme rozšíriť prijímanie kryptomien naprieč celým biznisom, sledujte nás.”

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...