Sledujte nás aj na

Londýnska spoločnosť Revolut poskytne veľmi zaujímavú alternatívu na poli digitálnych platieb. Prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie umožní svojim zákazníkom nakupovať, držať a zamieňať Bitcoin a iné digitálne meny.

Revolut, ktorý poskytuje platobné služby a mimo iné umožňuje aj bezplatné medzinárodné transakcie, bude odteraz podporovať aj Bitcoin, Litecoin a Ethereum spolu s ďalšími 25 svetovými menami. Týmto spôsobom budú môcť používatelia uchovávať digitálne meny v rámci aplikácie a/alebo ich prevádzať ako uznajú za vhodné. Toto všetko sľubuje Revolut a navyše bez poplatkov.

Na konferencii TechCrunch’s  Disrupt Berlin to oznámil generálny riaditeľ firmy Revolut Nikolay Storonsky. Povedal, že zákazníci budú mať prístup k tejto novej službe od štvrtka 7.12.2017 a dodáva:

„Napriek tomu, že sú momentálne kryptomeny jeden z najhorúcejších trendov na svete, dostať túto technológiu do prevádzky je časovo náročné a pomerne nákladné.“

Dobre načasované spustenie služby

Toto oznámenie prichádza v čase, keď trh s digitálnymi menami zaznamenáva obrovský nárast, či už na hodnote alebo na počte ľudí, ktorí chcú na krypto-vlak naskočiť. Hodnota Bitcoinu sa v posledných mesiacoch rapídne zvyšovala a dnes dosiahla svoj ďalší historický rekord (ATH) v podobe $13,000. Kombinovaná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien sa momentálne pohybuje na úrovni $373.5 miliárd.

Storonsky kvôli pokračujúcemu nárastu záujmu o kryptomeny zastáva názor, že digitálne meny sa čoskoro stanú neoddeliteľnou súčasťou bankového procesu. Taktiež uviedol, že počas testovacieho týždňa kryptoobchodovania pomocou služby Revolut obchodovalo s digitálnymi menami v hodnote $1 milióna až 10 000 zákazníkov.

“Podpora kryptomien bola dlhodobo najžiadanejšou požiadavkov od našich zákazníkov. A tak sme ich počúvli a začali konať.”

Minulý mesiac spoločnosť Revolut dosiahla milión používateľov, čím len zvýraznila potenciál spoločnosti prilákať viac a viac zákazníkov od svojho úplného spustenia neskôr tento týždeň.

iOS rozhranie aplikácie Revolut

Ak dôjde u používateľa karty Revolut k prečerpaniu fiat peňazí, automaticky budú prepočítané a použité prostriedky, ktoré držia majitelia účtov v digitálnych menách. Samozrejme, že to nebude plne automatizované riešenie a používatelia si budú môcť tieto nastavenia konfigurovať aj sami. Storonsky uviedol, že keď bude táto platforma spustená, určite bude na trhu poskytovať zaujímavé a konkurenčné ceny. Na rozdiel od iných platforiem, ktoré si účtujú 5 – 9% za skryté poplatky, Revolut údajne účtuje svojim zákazníkom len 1.5% bez akýchkoľvek ďalších skrytých poplatkov.

Revolut využíva britskú banku Lloyds na spracovanie bankových transakcií a svojim zákazníkom vydáva debetnú kartu MasterCard. Storonsky sa pre Financial Times vyjadril, že obidve organizácie sú s podporou kryptomien viac než v poriadku. To len ďalej nasvedčuje prenikaniu spomínaných digitálnych aktív do mainstreamu.

Transakcie v digitálnych menách budú uskutočňované prostredníctvom Bitstamp a GDAX, dvoch významných kryptomenových búrz.

Zdroj: cryptocoinnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...