Sledujte nás aj na

Slovinská vláda vyhlásila, že si dala za cieľ stať sa vedúcou krajinou v rámci Európskej únie, čo sa týka aplikovania technológie Blockchain. Vláda skúma potenciálne uplatnenie technológie v štátnej administratíve.

Tieto informácie pochádzajú z príhovoru počas konferencie „Digital Slovenia 2020“, ktorá sa konalo tento týždeň. Vyhlásil to samotný premiér krajiny, Miro Cerar. Tiež vyhlásil, že ministerstvá už začali pripravovať možnosti uplatnenia Blockchain technológií.

„Regulatórne útvary a ministerstvá momentálne študujú Blockchain a štát sa zúčastňuje aktivít na európskej úrovni ohľadom predstavenia a regulácie tejto technológie“, zúčastnených informoval premiér Cerar.

Ďalej dodal, že už prebiehajú prvé základné prípravy na testovanie tejto technológie v štátnej sfére. Tiež vyjadril víziu krajiny stať sa „blockchain friendly“, teda všeobecne podporovať nápady a spoločnosti, ktoré majú v tejto oblasti skúsenosti alebo dokonca aj prvé výsledky. K naplneniu vízie, Slovinsko kladie základné piliere národného blockchainového ekosystému v oblastiach informovania, prijímania právnych regulácií a vzniku vhodného prostredia podporujúceho vyvojárov a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú blockchainom.

Slovinský think tank

V krajine vznikol aj think tank pod názvom Slovenian Digital Coalition , ktorý bol založený len nedávno, 3. októbra 2017.  Bude slúžiť ako miesto kontaktu medzi blockchain vývojármi, predstaviteľmi blockchain priemyslu a vládou. Do agendy think tanku bude spadať príprava vzdelávacích materiálov a tiež asistencia pri vzniku právnych predpisov.

Slovinský DJ Gramatik vydá svoj vlastný token

Spoločnosť Singular DTV sa chystá vydať Gramatik token (GRMTK) počas turné slovinského DJa Gramatika, ktorá sa začína 13. októbra 2017. Tokeny GRMTK budú predstavovať podiel na vlastníctve obsahu umeleckých diel a ich účelom bude speňažiť budúce autorské honoráre a zdieľať ich s držiteľmi tokenov. Umelci budú mať tak úplnú kontrolu nad právami, licencami a príjmami. Od tohto konceptu si umelci sľubujú priniesť revolúciu do hudobného priemyslu Táto iniciatíva sa dá považovať za pokus zbaviť sa v zastaralého konvenčného hudobnému priemyslu a vybudovať nezávislú a decentralizovanú sieť.

 

Zdroje: ethnews.com, http://coremedia.info, vlada.siZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...