Sledujte nás aj na

V našom článku o pracovných miestach v oblasti blockchainových technológií sme spomenuli aj veľmi zaujímavý slovenský počin DECENT. Sme veľmi radi, že sa tejto spoločnosti darí aj naďalej. Dnes vám prinášame horúcu novinku práve z prostredia spoločnosti DECENT.

Decentralizovaná platforma na distribúciu obsahu DECENT po svojom úspešnom debute v júni tohto roku, spúšťa službu DECENT GO. Jedná sa o podobný digitálny marketplace akým je napríklad Google Play. Samozrejme tento je postavený na blockchain platforme umožňujúcej peer-to-peer výmenu a nákup digitálneho obsahu. Momentálne sa však jedná o testovaciu beta verziu tohto digitálneho marketu.

V tlačovej správe startupu je uvedené, že DECENT GO „ponúkne lepšie podmienky pre tvorcov digitálneho obsahu rovnako aj pre bežných konzumentov ako ponúkajú súčasní priemyselní giganti.“

Platforma poskytne tvorcom obsahu väčšiu slobodu a kontrolu nad jeho vlastníctvom a distribúciou.

Nahrávanie, sťahovanie, kupovanie a predaj digitálneho obsahu na DECENT GO je riadené tokenom Digital Content Token, skratka DCT.

DECENT GO pomôže producentom obsahu s prekonávaním množstva problémov, s ktorými sa dnes v zábavnom a mediálnom priemysle potýkajú.

Momentálne existuje príliš veľa umelo vytvorených bariér v tomto odvetví, ktoré majú vplyv jednak na prístup k rôznym trhom, ako aj na príjmy vlastníkov a tvorcov obsahu.

Ako motiváciu na používanie služby a pomoc s prvotným testovaním platformy, dostane prvých 400 užívateľov 2.5 DCT ($1.50) ako symbolické gesto na nákupy a zoznámenie s platformou a jej funkciami. Toto je určite vítaný krok, ako na začiatok získať do svojho projektu nových užívateľov.

Napriek tomu, že sa DCT pohybuje v približne o polovicu nižších hodnotách ako pri jeho uvedení na trh v júli tohto roku (v čase písania článku je hodnota DCT $0.64), zostáva jeho tvorca Matej Michalko pozitívny a presvedčený o sile platformy DECENT. Podľa nás má byť právom na čo hrdý, DECENT je unikátna služba so skvelými vyhliadkami do budúcnosti. Samozrejme ich čaká ešte veľa práce.

Väčšinová moc je momentálne sústredená v rukách pár veľkých hráčov, ktorí toto odvetvie kontrolujú. Výsledkom toho je, že umelci, filmári či spisovatelia prichádzajú o peniaze a strácajú kontrolu nad svojou prácou. Navrhli sme DECENT GO tak, aby sme tieto problémy odstránili a priniesli sme väčšiu transparentnosť a spravodlivosť do odvetvia tvorby digitálneho obsahu.

Momentálne sú známe nasledujúce problémy:

  • V súčasnosti nie sú podporované všetky prehliadače a nahrávanie obsahu nie je dostupné v systéme iOS (iPhone) alebo pri používaní prehliadača Safari v systéme MacOS (môžete používať iné prehliadače). Podpora týchto funkcií bude pridaná v budúcich aktualizáciách.
  • Niektorí používatelia môžu vidieť zvláštne záznamy vo svojich transakciách, ale stav zobrazený v peňaženke ostáva správny. Toto by malo byť zakrátko odstránené.

Ak platformu používate a narazíte na akýkoľvek problém, môžete tento problém nahlásiť ako bug priamo spoločnosti.

Zdroj: cointelegraph.com, decent.chZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...