Sledujte nás aj na

Výrobca digitálnych smart bankoviek spustil do obehu Bitcoin smart bankovky v jednom zo singapurských obchodov. Sú navrhnuté tak, aby ich vlastnenie a používanie bolo rovnako jednoduché, ako je to pri klasickej papierovej mene. Momentálne sú dostupné v hodnote 0.01 BTC a 0.05 BTC.

Debut bitcoinových bankoviek v Singapure

V Singapure vo štvrtok oznámil výrobca digitálnych bankoviek, Tangem, spustenie smart BTC bankoviek, a to v obchode Megafash Suntec City.

Bitcoin Smart Banknotes Launched in Singapore

Vo vyhlásení sa píše:

Dostupné ihneď v hodnotách 0.01 a 0.05 BTC. Tangem bankovky radikálne zlepšujú jednoduchosť a bezpečnosť pri získavaní, vlastnení a obehu kryptomien pre sofistikovaných, ale aj novoprichádzajúcich používateľov.

Vedenie spoločnosti sa nachádza vo švajčiarskom „kryptoúdolí“ Zug a Hong Kongu, okrem toho má kancelárie v Singapure, Moskve a Číne.

Spoločnosť hovorí, že náklad prvých 10,000 bankoviek už smeruje k perspektívnym partnerom a distribútorom po celom svete na prvotné komerčné účely .

Ako Tangem smart bankovky fungujú?

Tangem vysvetľuje, že ich Bitcoinové bankovky sú porovnateľné s dobre chránenými papierovými menami a dostatočne lacné na vlastnenie a používanie. Spoločnosť poukazuje na jednoduché zaobchádzanie a hovorí, že: „Na to, aby ste si boli istý, že je to reálny majetok, nie je potrebná žiadna špeciálna infraštruktúra, žiadne komplikované aplikácie – len jednoduché používanie bankoviek s NFC-kompatibilným smartfónom.“

Bitcoin Smart Banknotes Launched in Singapore

Obrázok zobrazuje, ako bankovky fungujú.

Zmena vlastníctva bankovky je anonymná a okamžitá. Tangem vyhlasuje:

Fyzicky sa tým preberie celá peňaženka spolu s privátnym kľúčom. Bez žiadnych transakčných poplatkov, bez potreby čakania na potvrdenie v blockchaine. 

Naviac, spoločnosť hovorí, že ich bankovky sú vybavené vysoko hodnoteným EAL6+ zabezpečením pre všetky kryptomeny. Nenahraditeľné súkromné kľúče zakazujú replikáciu peňaženky a jej majetku.

Konkurencia Tangemu – Opendime už dávnejšie ponúkol fyzický produkt s podobným účelom, ale v tvare podobajúcom sa na USB  flash disk a bez žiadnej ceny vytlačenej na ňom.Bitcoin Smart Banknotes Launched in Singapore

Produkt spoločnosti Opendime

Bezpečnosť bankoviek

Tangem hardware je založený na polovodičovom čipe S3D350A od Samsungu. Spoločnosť ponúkla „prvé hardwarové úložisko na trhu s celkovým elektronickým a kryptograficky certifikovaným spoločným kritériom – EAL6+ a EMVCo bezpečnostnými štandardmi.

Rovnako, ako pri každom zabudovanom produkte na báze firmvéru v krypto priestore, bezpečnostné audity a kód s otvoreným zdrojovým kódom sú prvoradé pri získavaní dôvery používateľov, aby sa zabezpečilo, že spoločnosť nemá prístup k finančným prostriedkom uloženým v ich produkte.

V čase písania tohto článku je Tangem kód verejný iba pre iOS a Android aplikácie na GitHub-e.

Avšak Tangem deklaruje, že zdieľal celý zdrojový kód so švajčiarskou spoločnosťou Kudelski Group, ktorá ho kompletne zrevidovala a vykonala audit architektúry a zabezpečenia.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...