Sledujte nás aj na

Minulý týždeň sme vás v tomto článku informovali o zámere spustenia BitTorrent Tokenu (BTT), teda natívneho tokenu protokolu BitTorrent v sieti Tron. Kým Justin Sun je presvedčený, že tento token dopomôže k masovému rozšíreniu technológie blockchain, Simon Morris, bývalý vedúci pracovník v BitTorrent Inc., má pochybnosti či sieť Tronu zvládne spracovať také množstvo transakcií.

Tron nemá dostatočnú kapacitu siete

Vedúca osobnosť Tronu, Justin Sun, neskrýval nadšenie keď oznamoval, že BitTorrent Token bude spustený práve na jeho sieti. V spojitosti s faktom, že držitelia TRX by mali podľa BTT whitepaperu získať v rámci airdropu určité BitTorrent tokeny zadarmo, zavládlo v Tron komunite všeobecné nadšenie a vízia rastu ceny oboch kryptoaktív.

Počiatočné nadchnutie však môže opadnúť. Simon Morris, bývalý popredný zamestnanec spoločnosti BitTorrent, vyjadril svoje pochybnosti o schopnosti Tronu spracovať obrovský počet transakcií. Tie sú nevyhnutné pre správne a rýchle sťahovanie súborov. Morris verí, že za spustením nového tokenu je viac marketingu ako technológie.

TRON dosiahol milión účtov a rozširuje svoj dev tím

Morris: Sun je dobrý v marketingu, ale z technologického hľadiska nerozumie ničomu

Morris bol pritom v BitTorrent Inc. zodpovedný za skúmanie potenciálnych výhod implementácie technológie blockchain a kryptomien. Zaujímavosťou je, že tím, ktorý viedol, už dávnejšie vyhodnotil, že tokenizácia môže potenciálne značne zrýchliť platformu. Jedným z využití by bolo napríklad prioritné sťahovanie súborov pre klientov, ktorí si za takúto službu zaplatia. Morris sa domnieva, že Justin Sun sa snaží implementovať podobný koncept, avšak podľa neho sieť Tron nie je na takýto úkon patrične pripravená.

Ešte keď som pracoval pre BitTorrent bolo jasné, že neexistuje žiadny spôsob, ako by transakčná kapacita Tronu mohla postačovať. Kapacita, na ktorú sme sa zamerali, potrebovala stovky transakcií za sekundu, aby mohla byť funkčná. Aj keď počujeme všetky správy o tom, že ich sieť dokáže spracovať 10,000 transakcií za sekundu, sú to všetko len reči… Justin Sun je veľmi dobrý v marketingu, ale z technologického hľadiska nerozumie ničomu.

Morris sa rozhodol opustiť rady BitTorrentu krátko po tom, ako sa informácia o akvizícii tejto spoločnosti Tronom dostala na verejnosť. Podľa jeho slov totiž dospel k záveru, že cesta k budovaniu akéhokoľvek dôverného vzťahu s vedúcimi osobami Tronu je úplne nemožná.

Podľa Morrisa je nepravdepodobné, že Tron môže skutočne vykonávať transakcie v takej rýchlosti, ktorá je potrebná na zabezpečenie plynulého chodu BitTorrentu. Vzhľadom k tomu predpokladá, že BTT bude spustené na inej platforme.

Zdroj: bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...