Sledujte nás aj na

Lightning Network takmer zdvojnásobila svoju kapacitu v priebehu dvoch týždňov počas tohoto mesiaca, keďže stále viac a viac ľudí začína experimentovať a používať LN protokol.

Lightning network: 2 týždne, 2x viac kapacity

V jednom okamihu bolo k dispozícii viac ako 2,000 aktívnych verejných uzlov na spracovanie transakcií, ktoré môžu byť takmer okamžite potvrdené za menej ako 1 satoshi/byte. V danom okamihu bolo v sieti aktívnych viac ako 5,500 channelov.

“Vesmír sa rozpína čoraz rýchlejšie.“ vyjadril sa k pokroku online kryptomenový komentátor Armin van Bitcoin.

Úspešná miera implementácie zvyšuje dôveru v možnosť, že Bitcoin bude fungovať  aj ako platobná metóda a nie len ako uchovávateľ hodnoty alebo investičný nástroj.

O tom, čo je to Lightning Network sa dozviete v našom podrobnom článku tu.

Sieť Lightning Network existuje na mainnete menej ako päť mesiacov, ale v tomto čase zaznamenala obrovský nárast, s ktorým môže poraziť sieť Bitcoin Cashu (fork Bitcoinu, ktorého jedným z hlavných cieľov bolo, ponúknuť používateľom nižšie poplatky).

Transakčné poplatky opäť pod kontrolou

Medzitým, aj bez Lightning Networku si používatelia Bitcoinu naďalej užívajú nízke transakčné poplatky ktoré predstavujú 1 satoshi/ byte.

Dokonca aj Bitcoin Core vývojár Peter Rodd, ktorý bol skeptický ohľadom tejto technológie, teraz ukazuje svoju spokojnosť so schopnosťami LN siete.

Ako uviedol počas víkendu aj Van Bitcoin, príchod technológie SegWit a off-chain technológie, ako je napr. Lightning Network, znamená, že starší hráči v kryptomenovom odvetví majú v súčasnosti menší vplyv na výšku poplatkov.

“ Nepotrebujeme Coinbase! Nepotrebujeme Bitpay! Nepotrebujeme CashApp! My, užívatelia, rozhodneme komu zaplatíme, aký softvér budeme používať a koľko utratíme na poplatkoch, ” napísal na svojom Twittri 21. apríla Armin van Bitcoin .

Zdroj : http://bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...