Sledujte nás aj na

Nová platforma od populárnej zmenárne ShapeShift umožňuje získať svojim klientom plnú kontrolu nad ich súkromnými kľúčmi. Spoločnosť tak reaguje na čoraz väčší dopyt po službách, ktoré na rozdiel od centralizovaných kryptobúrz nemajú vaše aktíva v svojej moci.

Privátne kľúče ostanú vo vašich rukách

Platforma, ktorú ShapeShift predstavil len pred pár dňami umožňuje jej používateľom nakupovať a predávať viac ako 50 kryptomien a tokenov. Súbežne s tým môžu jej klienti využívať aj nákup priamo za fiat meny, pričom v ponuke je zatiaľ iba americký dolár. Vzhľadom k tomu, že používateľ je po celý čas výhradným držiteľom svojich privátnych kľúčov, obchodovanie na tejto platforme vyžaduje pripojenie hardvérovej peňaženky.

ShapeShift aktuálne podporuje populárny Trezor od českého výrobcu SatoshiLabs, ako aj KeepKey, ktorú získal akvizíciou v lete 2017. Do budúcna pritom plánuje zaviesť podporu aj pre ďalšiu obľúbenú HW peňaženku – Ledger.

Používateľské rozhranie služby ShapeShift.com

ShapeShift, ktorý tento rok oslavuje piate narodeniny, umožňoval doteraz iba jednoduchú konverziu medzi dvomi vybranými kryptoaktívami. Prostredníctvom novej platformy, na testovaní ktorej sa zúčastnilo viac ako 20,000 ľudí, môžu jej používatelia kryptomeny nielen obchodovať, ale za pomoci hardvérových peňaženiek aj odosielať, respektíve prijímať.

Zakladateľ a CEO spoločnosti, Erik Voorhees, sa k dôvodom predstavenia takéhoto riešenia vyjadril slovami:

Bolo potrebné, aby existovala platforma, ktorá by disponovala skvelým používateľským rozhraním. Takým, aby ju mohli používať aj moji starí rodičia, no zároveň aby bola postavená na non-custodial riešení.

Nová aplikácia, ďalšie obchodné páry

Nová platforma, ktorá sa zameriava na medzinárodných retailových klientov, sľubuje predstavenie aj novej mobilnej aplikácie. Tá má poskytovať jej používateľom trhové údaje v reálnom čase pomocou rozhrania Coincap API. V blízkej budúcnosti plánuje spoločnosť podľa Voorheesa zaradiť do ponuky nielen ďalšie kryptomeny či nákup prostredníctvom viacerých svetových fiat mien, ale aj dodatočné služby, napríklad v podobe možnosti požičiavania kryptomien. V ponuke nových obchodných párov by sa mala dokonca objaviť aj digitálna mena Facebooku – Libra.

Zaujímavou informáciou je aj fakt, že platforma počas registrácie nevyžaduje od svojich klientov spĺňanie Know your customer (KYC) štandardov. V prípade, že tento verifikačný proces neabsolvujete, nebudete môcť kryptoaktíva na ShapeShift obchodovať a odstane vám tak len možnosť ich prijímania, respektíve odosielania.


Víkendový ฿ulletin: Snahy o deanonymizáciu kryptomien naberajú na obrátkach

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...