Sledujte nás aj na

Nech sa pozriete kdekoľvek v rámci kryptokomunity, či už je to Reddit, Telegram, Discord alebo „Krypto Twitter“, analytici i obchodníci hlásia a rozprávajú o altcoine sezóne, ktorá sa údajne začala práve teraz.

Prvý štvrťrok 2019 je za nami a najnovšie údaje ukazujú, ako zisková bola pre obchodníkov táto sezóna. Od začiatku roka cez 20 individuálnych coinov a tokenov minimálne zdvojnásobilo svoju hodnotu.

Altcoin sezóna sa pre kryptoinvestorov ukazuje ako priaznivá

Kryptomenový trh snáď opúšťa dlhotrvajúcu recesiu a vytvára základ silnej, nepreniknuteľnej podpory na lokálnych minimách. Deje sa to od chvíle, ako sa bitcoin (BTC) dostal pod svoju podpornú hranicu $6,000 až na svoj súčasný cenový cenový rozsah obchodovania. Momentálne sa BTC obchoduje za $4,750. Dominancia BTC na trhu kolíše pri hranici 50 %.

Bitcoin zaznamenal historicky najnižšiu volatilitu. Znamená to pozitívne vyhliadky do budúcna?

Mnoho altcoinov za posledné mesiace dosiahlo svoje dno, kde sa aspoň snažili budovať silnú podporu v očakávaní pohybu nahor. Dokupovanie a hromadenie týchto altcoinov a riziko s tým súvisiace sa obchodníkom a investorom šikovne vyplatilo. V skutočnosti od začiatku roka 2019 viac ako 20 altcoinov zdvojnásobilo svoju hodnotu. Niektorým sa dokonca podarilo urobiť aj 8-násobný nárast.

Šialené zisky sú dostatočným dôkazom toho, že aj altcoinový trh dokáže vykúzliť zaujímavé cenové nárasty. Samozrejme ich cenu väčšinou ťahá nahor práve bitcoin. Pre porovnanie, niektoré kryptomeny sa v priebehu štvrťroka zhodnotili viac, ako tradičné aktíva v priebehu desaťročnej investície.

Praje sezóna altcoinom?

Crypto Walker zverejnil na sociálnej sieti Twitter post, v ktorom danú situáciu opisuje nasledovne:

Ak toto nie je altcoinová sezóna, tak potom neviem, ako altcoinová sezóna vyzerá!

Niekoľko top víťazov minulého mesiaca na Binance:

983 %,  868 %,  593 %,  547 %,  408 %,  316 %,  290 %,  261 %,  219 %,  214 %,  206 %,  192 %,  186 %.

Tak na čo čakáte?

Zo zoznamu top víťazov medzi altcoinami, ktoré získali najväčšie percentuálne zhodnotenie patrí PCHAIN. Ide o prvý natívny multi-reťazcový systém na svete, ktorý podporuje Ethereum Virtual Machine (EVM). Včasní investori tohto altcoinu si mohli užiť až 792 % zisk, podľa dát agentúry Messari.

Ostatné altcoiny z tohto zoznamu sú kryptomeny s nízkou až strednou trhovou kapitalizáciou. Ako príklad uvedieme Basic Attention Token (BAT) a zdanlivo nezastaviteľný natívny token burzy Binance, Binance Coin, ktorý od januára vzrástol o 200 %. BNB sa momentálne nachádza na 7. mieste v top rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Kde nás ešte ďalej zavedie altcoinová sezóna?

Altcoin sezóna sa môže objaviť počas rastu BTC, ale aj počas jeho poklesu. Zvyčajne sa to však deje počas doby, keď sa BTC na grafoch pohybuje do strany. Obchodníci sa cítia na trhu s altcoinami komfortnejšie, keď je BTC stabilný.

Bitcoin sám o sebe je v kritickom bode a je pripravený buď znovu otestovať medvedí trh, alebo začať rally na nový obchodný rozsah. V závislosti od toho, ako sa BTC pohne môžeme očakávať pohyb i altcoinov, iba žeby BTC viedol individuálny beh.

Ak sa BTC podarí odštartovať smerom hore, držitelia altcoinov môžu začať zbierať zisky zo svojich pozícií. Naopak, ak BTC začne klesať, na trh sa môže vrátiť strach a začne sa výpredaj altcoinov. Bez ohľadu na to, čo sa ďalej bude diať, altcoiny sa opierajú o nadchádzajúci pohyb BTC.

Hash rate Bitcoinu sa stále zvyšuje. Povedie to k rastu jeho ceny?

Čas nám ukáže, koľko altcoinov si svoje pozície dokáže udržať a koľko ich opäť padne na dno. Investovanie do altcoinov s nízkou trhovou kapitalizáciou prináša veľké riziko. Ich ziskovosť je často len krátkodobým úkazom s nízkou stabilitou ceny.

Nezabúdajme na bitcoin maximalizmus

Altcoiny sú jedna vec, no na trhu nájdeme aj výlučných podporovateľov bitcoinu, takzvaných bitcoin maximalistov. Bitcoin predsa len razil a stále aj razí cestu celému kryptomenovému trhu. Nakoľko je väčšina projektov a kryptomien v tejto sfére len úbohý podvod, bitcoin maximalizmus naberá svoje opodstatnenie.

Pekne to zhrnul známy kryptomenový OG vystupujúci pod prezývkou WhalePanda. Podľa jeho porovnania aktuálneho cenového vývoja voči BTC sa všetky altcoiny stále nachádzajú v strate. To podľa neho ukazuje, že jediným kryptokráľom je práve bitcoin.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...