Sledujte nás aj na

Severná Kórea oznámila plány usporiadať medzinárodnú konferenciu zameranú na technológiu blockchain a kryptomeny. Uskutočniť by sa mala od 18. do 25. apríla budúceho roku vo vedecko-technologickom centre v hlavnom meste krajiny, Pchjongjangu. Cieľom stretnutia odborníkov bude prediskutovať víziu využitia kryptomien v oblasti obchodu.

Nezávislosť kryptomien verzus diktátorský režim

Severná Kórea, známa svojim totalitným zriadením, sa organizovaním konferencie snaží získať vplyv v rýchlo rozvíjajúcej sa oblasti digitálnych aktív. Tie by jej za istých okolností mohli pomôcť eliminovať sankcie, ktoré na tento štát uvalilo napríklad USA. Kontroverzne však vyznieva fakt, že kryptomeny zosobňujú slobodu a nezávislosť od štátnych, či finančných inštitúcií, pričom miestny režim presadzuje presne opačné myšlienky.

Ostatne, vládni predstavitelia Kórei neostali svojej povesti nič dlžný ani pri organizovaní tohto podujatia a na oficiálnej webovej stránke zverejnili nasledovné upozornenie, doplnené o typicky propagandistický slovník:

Akákoľvek propaganda alebo digitálny / tlačený materiál proti dôstojnosti republiky nie je povolený. Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) môže byť považovaná za najbezpečnejšiu krajinu na svete. Pokiaľ máte úctu k kultúre, budete vždy vítaní, tak ako tisíce priateľov, ktorých sme za posledných 28 rokov hostili a venovali sa budovaniu kultúrnych, športových, vedeckých alebo obchodných vzťahov.

Vstupenka na konferenciu za 3,300 EUR

Napriek tomu, že stretnutie je naplánované na osem dní, samotná konferencia bude trvať iba dva dni. Zvyšný čas bude vyhradený na návštevu pamiatok, ktoré organizátori vybrali. Pôjde o prehliadku Pyongyangskej knižnice, Múzea kórejskej vojny, Pchjongjangskej univerzity cudzích jazykov, či historické mesto Kaesong. Vstupné na celé podujatie stojí 3,300 EUR, pričom zahŕňa aj ubytovanie a prekladateľské služby do angličtiny.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Severná Kórea svoje praktiky nezaprie

Napriek vyššie citovanému pozvaniu zo strany organizátorov, vstup nebude povolený občanom Južnej Kórei, Japonska a Izraela. Naopak, držitelia amerických pasov sa konferencie zúčastniť môžu. Tá však nebude dostupná pre žiadne médiá – okrem zástupcov provládnych štátnych agentúr.

Účastníci budú zároveň povinní dopredu poslať kópie svojich pasov ako aj kontaktné informácie a krátke životopisy, ktoré identifikujú ich pozície, či organizácie, ktoré zastupujú. V ponímaní západného sveta nemenej kontroverzne vyznie aj informácia, že k dispozícií nebude žiadny roaming a telefonovanie do zahraničia je odporúčané iba z hotelovej izby pridelenej na vaše meno.

Podozrenie na financovanie hackerov

V polovici októbra tohto roku sa vo viacerých médiách objavila informácia, že severokórejský režim podporuje skupinu hackerov, ktorá útočí na krypto-burzy. Podľa štúdie zverejnenej spoločnosťou Group-IB, skupina označená ako „Lazarus“ ukradla od začiatku roka 2017 neuveriteľných $571 miliónov.

Medzi pripisované útoky im patrí mimo iných aj hack japonskej burzy Coincheck, z ktorej odczudili 523,000,000 NEM. Vzhľadom k sankciám, ktorým táto krajina čelí, sa niektorí analytici domnievajú, že ukradnuté kryptomeny by mohli slúžiť režimu na získanie doláru, ktorý môže byť následne použitý na financovanie ich kontroverzného jadrového programu.

Za útokmi na Juhokórejske kryptoburzy stojí Severná Kórea

zdroj: bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...