Sledujte nás aj na

V poslednej časti seriálu o najbohatšich osobnostiach kryptosveta sa pozrieme na dvoch členov milionárskeho/miliardárskeho klubu. Dozviete sa napríklad kto kúpil 32,000 BTC pochádzajúcich z neslávneho trhoviska Silk Road a spoznáte aj tvorcu najúspešnejšej juhokórejskej kryptoburzy Upbit.

Tim Draper

Zakladateľ Draper associates, 59 – investor, idealista – $350 – $500 miliónov

Známy investor zo Sillicon Valley sa pre Bitcoin nadchol ešte pred jeho popularizáciou. Tvrdí, že nad digitálnymi menami začal premýšľať pred pätnástimi rokmi keď v Južnej Kórei stretol človeka, ktorý svojmu synovi kúpil virtuálny meč za skutočné peniaze. S nástupom rôznych videoherných mien Draper začal hľadať spôsob ako vymienať jednu hernú menu za inú.

Vo chvíli keď sa Draper dopočul o Bitcoine jeho ďalšie kroky boli jasné. Draper investoval $250,000 pri cene $6. O všetko prišiel pri kolapse Mt.Gox burzy v roku 2014, to ho však neodradilo. V tomto istom roku údajne zaplatil približne $20 miliónov za 32,000 Bitcoinov dražených cez U.S. Marshall Service. Jednalo sa o coiny, ktoré boli skonfiškované Rossovi Ulbrichtovy a jeho online čiernemu trhovisku Silk Road. Odvtedy Draper investoval do kryptomien viac ako štyridsať krát.

„Nerozumiem prečo by sa chcel ktokoľvek vrátiť k fiat menám keď krypto je distribuované, zabezpečené a globálne, zatiaľ čo fiat je ľahko manipulovateľný politickými tlakmi. Verím že čoskoro bude Bitcoin a ostatné kryptomeny poháňať väčšinu svetového obchodu.“

Song Chi-Hyung

CEO Dunamu, zakladateľ Upbit, 38 – vývojár –  $350 – $500 miliónov

Za štyri mesiace od svojho založenia sa Chi-Hyungov Upbit stal najväčšou kryptoburzou v Južnej Kórei, na trhu, ktorý je v obchodovaní s Bitcoinom na špičke. V decembri sa mohol pochváliť dennými transakciami v priemernej hodnote $4.7 miliardy.

Absolvent prestížnej Seoulskej národnej univerzity, kde študoval ekonomiku a počítačové vedy, založil spoločnosť Dunamu, čo znamená „dva stromy“, v roku 2012. Začal ako agregátor správ, ale veľmi rýchlo sa pretransformoval na fintech spoločnosť. O rok neskôr internetový gigant Kakao Corp spustil sériu investícií, ktorá nakoniec viedla k vytvoreniu KakaoStock, mobilnej aplikácie na obchodovanie na burze, ktorá má viac ako 300,000 používateľov a potenciál osloviť ďalších 50 miliónov vďaka messengerovej aplikácií práve od spoločnosti Kakao.

Zdroj: ForbesZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...