Sledujte nás aj na

V dnešnej časti seriálu priblížime 3 zaujímavé ľudské príbehy, ktoré sa od seba diametrálne líšia. Jedno však majú spoločné a to nadobudnutie majetku vďaka modernej technológií, ktorá iba začína ukazovať svoju veľkosť. Predstavujeme vám ďalších blochchainových milionárov.

Brad Garlinghouse

CEO Ripple, 41 – softvérový vývojár -$400 – $500 miliónov

Absolvent Harvardu má za sebou pozoruhodnú kariéru v mainstreamových technologických projektoch; CEO v Hightail, senior viceprezident v Yahoo. Ako riaditeľ má Garlinghouse v Ripple 6.3% podiel. To však nie je dôvod prečo sa dostal na náš zoznam. Aj keď Ripple kontroluje 61.3 miliardy XRP v celkovej hodnote $95 miliárd, jej investori firmu ohodnotili len na $410 miliónov. Rovnako ako ďalší ľudia na našom zozname, je to jeho deväť-ciferná súkromná zásoba XRP, ktorá ho sem katapultovala.

Barry Silbert

CEO Digital Currency Group, 41 – softvérový vývojár, klasický investor – $400 – $500 miliónov

Barry Silbert sa na Wall Street preslávil vytvorením SecondMarket, burzy pre ťažko zobchodovateľné aktíva – primárne podiely v technologických spoločnostiach. V čase predaja SecondMarketu v roku 2015 už Silbert pracoval na svojom ďalšom projekte, Digital Currency Group. 

Silbertova spoločnosť sa skladá z troch častí: investičná skupina, ktorá financovala viaceré prominentné kryptopodniky ako Coinbase a Ripple, špekulácie s kryptomenami a správa aktív pod firmou Grayscale, ktorá vedie napríklad Bitcoin Investment Trust a mediálne spoločnosti.

Vitalik Buterin

Tvorca Etherea, 24 – softvérový vývojár, idealista – $400 – $500 miliónov

Tvorca Etherea, blonďavý chlapec s prenikavými modrými očami je pravdepodobne najspoznateľnejším človekom kryptoscény. Ako tínedžer založil Bitcoin Magazine, opustil vysokú školu aby prijal Thiel Fellowship (forma štipendia) a začal cestovať za svoje Bitcoiny, pričom premýšľal nad ich obmedzeniami.

Jeho cesty ho inšpirovali k napísaniu white paperu Etherea, v ktorom navrhoval open source platformu pre komplexnejšie finančné inštrumenty sústredné na ekonomicky marginalizované vrstvy narozdiel od čisto menového prístupu Bitcoinu. O pár rokov a miliárd dolárov neskôr na ňom stavia viac vývojárov než na akejkoľvek inej blockchainovej platforme.

Utopické vízie však mali svoju cenu: Buterin, ktorý v súčasnosti spolupracuje so spoločnosťami ako Microsoft, BP a JP Morgan Chase tvrdí, že vlastní menej ako 0.4% ETH v obehu.

„Veľa ľudí fandí redistribúcii bohatstva, ktorú kryptomeny priniesli, pretože si myslia, že to oslabuje zastaralé peniaze a posilňuje nové technologické peniaze. Čo sa však týka názoru, že ľudia pracujúci v kryptobiznise sú lepší ako ľudia pracujúci v bankovníctve ostávam skeptický. Ak krypto uspeje nebude to preto, že dáva moc lepším ľuďom. Dáva moc lepším inštitúciám.“

Zdroj: ForbesZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...