Sledujte nás aj na

Máme tu začiatok nového týždňa a s ním ďalší diel nášho seriálu o najúspešnejších kryptopodnikateľoch. Tento týždeň sa dozviete kto sa živil predajom online avatarov, kto reinvestoval svoj Bitcoin za necelých $30 či kto sa vzdal svojho Etherea tesne pred tým ako jeho hodnota vystrelila.

Brendan Blumer

CEO Block.one, 31 rokov, softvérový vývojár , majetok: $600 – $700 miliónov

Za najznámejší počin jeho z Hong Kongu operujúcej firmy block.one sa dá označiť EOS.IO, blochckainová platforma súperiaca s Ethereom. Blumer tvrdí, že zvýši rýchlosť transakcií, zbaví sa poplatkov a posilní open-source komunity.

„Ak sa internet dá považovať za masový, nezabezpečený prostriedok na zdieľanie dát, tak blockchain je masovým zabezpečeným nástrojom so všetkým čo k tomu patrí.“

Trhu sa Blumerove slová páčia. EOS je v súčasnosti s $1 miliardou najväčším predajcom tokenov, a to aj napriek tomu, že spoločnosť sa rozbehne až v júni, a nie je jasné či to coinu prospeje. Minulý rok celková hodnota EOS coinu dosiahla $10.9 miliardy a nedávno sa pohybovala na $8.8 miliardy, suma z ktorej má Blumer približne 15% podiel.

Pôvodom z Iowy, Blumer svoju digitálnu kariéru naštartoval v štrnástich predajom avatarov, kúzelných zbraní a domov v online hrách ako Everquest a World of Warcraft. Jeho spoločnosť Gamecliff bola v roku 2005 vykúpená Pierceovým Internet Gaming Entertainment, čo viedlo Blumera k tomu, aby sa hneď po maturite presunul do Hong Kongu a firmu viedol. V 2007 založil Accounts.net, spoločnosť venujúcu sa predaju avatarov v počítačových hrách ktorá mesačne dosahovala viac ako $1 miliónové zisky.

V roku 2016 Blumer stretol Dana Larimera a dvojica začala pracovať na ich najnovšom projekte block.one. Pre snahu vyhnúť sa dohľadu úradov, predpredaj EOS nebol otvorený pre ľudí zo Spojených Štátov a Číny.

Dan Larimer

CTO Block.one, 35 rokov, softvérový vývojár, majetok: $600 – $700 miliónov

Programátor Dan Larimer svoju kariéru začal v americkej armáde prácou na obranných projektoch, dronoch a bezpilotných vozidlách firiem ako Raytheon alebo Torc Robotics. Ako sa však vyjadril neskôr, v roku 2007 pocítil existenčnú krízu.

„Z filozofických dôvodov som chcel prestať vyrábať zbrane, chcel som pracovať na systémoch, ktoré by naopak ľudstvu poskytovali život, slobodu a majetok.“

V roku 2013 Larimer založil Bit Shares, kryptoburzu spravovanú komunitou. O tri roky neskôr začal pracovať pracovať na projekte Steemit, na blockchaine založenej sociálnej sieti, ktorá tokenmi odmeňuje používateľov za prispievanie a spravovanie obsahu. Za posledné dva mesiace coin Steemit-u, Steem, vystrelil na hodnotu $1.4 za kus, a dnes sa pohybuje na hranici dvoch dolárov. Medzitým sa Larimer pridal k Blumerovi a spolu spustili projekt block.one.

Valery Vavilov

CEO Bitfury, 38 rokov, softvérový vývoj a infraštruktúra, majetok: $500 – $700 miliónov

Talentovaný lotyšský programátor Vavilov bol v roku 1991 vystresovaný a vystrašený pádom Sovietskeho Zväzu.

„Stratili sme všetko. Z peňazí sa stali bezcenné kúsky papiera. Patenty stratili význam.“

Táto skúsenosť vo Vavilovovi formovala myšlienku na vytvorenie decentralizovanej siete, ktorá by ľuďom vždy umožnila ponechať si ich majetok.

V roku 2011 Vavilov spoluzaložil Bitfury, startup ktorý sa zameriava na ťažbu Bitcoinu, a na riešenie komplexných matematických problémov ktorých vyriešenie do blockchainu pridáva nový transakčný blok.

„Štyri roky sme sa trápili so získaním vonkajšieho kapitálu. Veľmi málo investorov tejto technológií dôverovalo.“

Nakoniec sa v rámci snahy o rozvoj firmy rozhodol investovať vyťažený Bitcoin, ktorý predal za $30. Podľa Vavilova, Bitfury od svojho založenia vyťažila približne 800,000 Bitcoinov.

Jeho 400-ľudí zamestnávajúca spoločnosť operujúca z Amsterdamu, je v blockchainovej horúčke hlavným predajcom „panvíc a krompáčov“ na ryžovanie digitálneho zlata. Okrem ťažby Bitcoinu totiž vyrába a predáva hardvér, procesory a BlockBox – prenosný stroj na ťažbu Bitcoinu ktorý sa zvykne predávať za $1 milión. Bitfury je na dobrej ceste zarobiť v tomto roku viac ako $400 miliónov.

Mobilná ťažiaca jednotka pre Bitcoin, BlockBox s cenou $1,028,500.00

Charles Hoskinson

Spoluzakladateľ Ethereum, zakladateľ IOHK, 30 rokov, developer, oportunista, majetok: $400 -$600 miliónov

Keď v roku 2013 Charles opustil svoju konzultačnú firmu aby začal online vzdelávacie kurzy Bitcoin Education Project, jeho rodina si myslela, že sa zbláznil.

„Všetci si mysleli, že som sa zbláznil. Ale ja som im povedal: „Nie, nie. Mám to všetko pod kontrolou.“

Keďže šťastie praje pripraveným, Hoskinson vo svojej online škole čoskoro stretol Vitalika Buterina a stal sa jedným z ôsmich pôvodných spoluzakladateľov Etherea. Čoskoro sa však dostavili nezhody kvôli plánovanej štruktúre projektu. Hoskinson chcel prijať vonkajší kapitál a spustiť klasický biznis s formálnym vedením. Buterin chcel, aby Ethereum ostalo neziskovou organizáciou s open-source, decentralizovaným vedením. Nezhody viedli k Hoskinsovmu odchodu zo spoločnosti v roku 2014.

„Vtedy som bol naozaj vytočený. Ether vystrelil na $120 miliárd a viete si predstaviť moju reakciu.“

Po šesť-mesačnej pauze, počas ktorej zvažoval svoj návrat k matematike, ho kontaktoval bývalý kolega z Etherea, Jeremy Wood, a spolu naštartovali nový projekt IOHK, inžiniersku spoločnosť ktorá vytvára kryptomeny a blockchainy pre korporácie, vlády a akademické inštitúcie. Hoskinson tvrdí, že do firmy investovali niekoľko sto tisíc dolárov a začali dostávať kontrakty. Vzhľadom na to, že drvivá väčšina platieb prichádzala vo forme Bitcoinu, IOHK mala po náraste jeho hodnoty obrovskú návratnosť. Po jeho páde sa však Hoskinson rozhodol pre predaj. Hoci odmieta prezradiť hodnotu, pri ktorej sa rozhodli pre likvidáciu, tvrdí, že majú zdroje na to aby IOHK operovalo desiatky rokov.

Hlavný projekt IOHK, Cardano, je verejná blockchainová a smart kontraktová platforma, na ktorej beží kryptomena ADA, ktorá je v súčasnosti so $16 miliardovou trhovou kapitalizáciou šiestou najväčšou na trhu, len tri miesta za Ethereom. Podiel IOHK má hodnotu viac ako $1 miliardu.

Zdroj: ForbesZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...