Sledujte nás aj na

Slávne dvojičky už od čias začiatkov Facebooku, v minulosti drogovo závislý dedič finančného impéria a riaditeľ najväčšej americkej kryptoburzy Coinbase. Aj tieto osobnosti sa dostali do rebríčka inovátorov, ktorí nielen vďaka kryptomenám rozšírili svoj majetok o rozprávkové sumy.

Tyler a Cameron Winklevossovci

Spoluzakladatelia Winklevoss Capital, 36 – internetoví podnikatelia – $900 miliónov – $1.1 miliardy každý

Dvojičky Tyler a Cameron sú strojcami jedného z najväčších návratov v histórií amerického podnikania. Roky boli na smiech ako privilegovaní chlapci, ktorých Zuckerberg nechal v prachu keď budoval Facebook.

Winklevossovci ho obvinili z krádeže ich nápadu na sociálnu sieť a v mimosúdnom vyrovnaní sa dohodli na $65 miliónoch v akciách Facebooku a hotovosti. Tieto zdroje im v roku 2012 poslúžili pri nákupe množstva Bitcoinu, krok pre ktorý sa pre rastúcu hodnotu akcií Facebooku stali opäť terčom posmechu. To ich však neodradilo od toho aby sa Bitcoinu držali v dobrom aj v zlom, vrátane jeho 80% pádu medzi rokmi 2013 a 2015, a ďalej investovali do kryptomien ako napr. Etherea.

V New Yorku založili lukratívnu kryptomenovú burzu Gemini. Pred jej otvorením  v roku 2015 Winklevossovci zároveň úzko spolupracovali s viacerými zákonodarcami z New Yorku.

„Našou filozofiou je pýtať si povolenie, nie odpustenie.“

Dnes je Gemini spolu s Coinbase jednou z mála búrz, kde môžu obyvatelia Spojených štátov predávať kryptomeny za americké doláre. Denne ňou prejdú transakcie za $300 miliónov a dlhodobo má pravdepodobne vyššiu hodnotu ako kryptomeny, ktoré bratia súčasne vlastnia.

Matthew Melon

Individuálny investor, 54 – oportunista, klasický investor – $900 miliónov – $1 miliarda

Dedič jedného z najväčších amerických finančných impérií a bývalý predseda republikánskej finančnej komisie v New Yorku. Dlho bojoval s drogovou závislosťou, takže keď v minulosti začal investovať do kryptomien, jeho priatelia a rodina sa ho pokúšali odradiť, predpokladajúc, že ide o ďalšiu z jeho nekontrolovaných posadnutostí. Melon tlaku podľahol a pred pár rokmi svoje Bitcoiny predal.

Potom však objavil XRP, ktoré sa mu ihneď zapáčilo, pretože ako jedna z mála kryptomien je súčasťou bankového systému.

„Krypto je strašidelné a temné. Je anti-americké. Ja som pro-americký, pro-podnikateľský a pro-bankový. Preto som sa rozhodol pre Ripple.“

Melon v súčasnosti vlastní XRP v hodnote približne $1 miliardy. Nedávno rozvedený podnikateľ, ktorý zisky z kryptomien používa hlavne na svoj párty apartmán v Los Angeles, ktorý si prenajíma za $150,000 mesačne tvrdí, že krypto bola jedna z najľahších investícií v jeho živote.

„Bola to $1 miliarda v podstate zadarmo. Zarobil som ju tým, že som bol jediný ochotný prihlásiť sa o ňu. Rodina si myslela, že som sa zbláznil, ale ja som vedel, že to bude homerun.“

Brian Armstrong 

CEO Coinbase, 35 – softvérový inžinier- $900 miliónov – $1 miliarda

Ak sa krypto dá prirovnať k zlatej horúčke, Armstrong je chlapík zarábajúci milióny predajom panvíc a krompáčov. V roku 2012 založil Coinbase, najpopulárnejší vstupný bod pre obchodovanie s kryptomenami v Spojených Štátoch. Tento biznis má dve strany, maklérsku, kde môžu zákazníci nakupovať Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin pomocou klasického bankového účtu a burzu, kde môžu nielen veľkí investori obchodovať s kryptomenami.

Hoci si spoločnosť prešla viacerými problémami, vrátane výpadkov a prehratého súdu s IRS (Internal Revenue Service), ktorý úspešne požadoval odtajnenie informácií o zákazníkoch Coinbase pre daňové účely, spoločnosť naďalej rastie aj napriek vysokým poplatkom. Coinbase sa aj vďaka Bitcoinovej mánií stala najsťahovanejšou iPhone aplikáciou v Spojených Štátoch, a podľa Verto Analytics ju mesačne použije 4.3 milióna unikátnych používateľov.

Podľa zdroja, ktorý sa na nákupe podieľal, akcie Coinbase majú v súčasnosti hodnotu približne $4.5 miliardy. Dá sa predpokladať, že hodnota spoločnosti je výrazne vyššia.

Armstrong sa k tomu odmietol vyjadriť, hovorca Coinbase však tvrdí, že čísla, ktoré má Forbes k dispozícií a vychádzajú z Armstrongovho podielu v spoločnosti, sú chybné.

Zdroj: ForbesZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...