Sledujte nás aj na

Popri správach o cenových výkyvoch, zákazoch či nejednotnej bitcoinovej komunite sa občas vyskytne správa aj o kriminálnikoch, ktorý používali Bitcoin na nelegálnu činnosť. Či už to je predaj nelegálneho tovaru za BTC alebo pranie špinavých peňazí, jeden fakt tieto prípady spája. Je to chybný úsudok ohľadom anonymity Bitcoinu.

Nie, Bitcoin nie je anonymná kryptomena, ktorá „nezradí“. Je možné dohľadať mnoho informácií, ktoré pomôžu nielen štátnym orgánom vypátrať totožnosť zúčastnených strán.

Bitcoin je často označovaný ako anonymná mena, pretože je možné odosielať a prijímať platby bez poskytnutia osobných identifikačných údajov. Avšak dosiahnutie primeranej anonymity s Bitcoinom môže byť dosť komplikované a dokonalá anonymita môže byť nemožná. Bitcoin je pseudoanonymný.

Kto si teda zakladá na svojom súkromí a bezpečí, nech číta ďalej. Odmietame názor, že skutočnú anonymitu potrebujú iba zločinci. Nie je to tak a v krypto-komunite si to uvedomuje mnoho ľudí. Dôkazom je vznik kryptomien, ktoré si ako prioritu určili anonymitu používateľov. A že tých používateľov nie je málo, svedčí aj tržná kapitalizácia 3 najúspešnejších anonymných kryptomien:Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...