Sledujte nás aj na

Kontroverzný hard fork Bitcoin siete – SegWit2x bude podľa oficiálnej webovej stránky projektu spustený už zajtra, 28. Decembra 2017.

Projekt SegWit2x, ktorý vyvolal mesiace dlhé diskusie a boje medzi BTC komunitou, a ktorý bol na poslednú chvíľu v novembri zrušený, je opäť v hre. Fork je naplánovaný na blok číslo 501 451, čo pripadá na zajtrajší deň.

Zakladateľ a vedúci projektu B2X Jaap Terlouw na svojej internetovej stránke uviedol, že hard fork sa zameriava na riešenie otázok „provízií a transakčnej rýchlosti v sieti Bitcoin“ a dodáva, že v súčasnosti je Bitcoin „takmer nemožné používať ako platobný prostriedok.“

Potvrdenie, že sa fork naozaj uskutoční, je uvedené samotnom pláne projektu a rovnako je to potvrdené aj od Terlouwa:

„Náš tím vykoná Bitcoin hard fork, ktorý bol naplánovaný už v polovici novembra 2017.“

Zakladateľ tiež sľúbil, že okrem bežnej praxe pripísania držiteľom BTC  rovnocenné zostatky v novej mene (B2X), dostanú aj „pomerný počet pôvodných Satoshiho Bitcoinov” ako odmenu za ich odhodlanie projekt podporiť“.

Celkovo momentálne podporí tento hard fork osem väčších kryptomenových búrz. Plán projektu obsahuje funkcie, ako je napríklad podpora Lightning Network, smart kontrakty (inteligentné zmluvy) a nakoniec aj anonymnejšie transakcie.

Tu je zoznam ôsmych búrz, ktoré SegWit2x fork podporia:

  1. https://hitbtc.com/
  2. https://yobit.net/en/
  3. https://exrates.me/
  4. https://zumminer.com/
  5. https://localtrade.pro/
  6. https://needlecoin.org/
  7. https://www.wmtransfer.com/
  8. https://freewallet.org/

Ak chcete dostať úmernú časť B2X a aj spomínané sľubované Satoshiho BTC musíte svoje Bitcoiny držať na jednej z týchto búrz.

Forky, forky, forky

Za posledných niekoľko týždňov sme boli svedkami viacerých forkov a niekomu to už môže liezť na nervy, no s forkami sa budeme musieť naučiť žiť. Patrí sem hlavne Bitcoin Cash, hard fork Bitcoin siete z augusta tohto roku. A práve Bitcoin cash (BCH) sa stal ústredným bodom rozhovorov, ale aj sporov v kryptomenovom odvetví. V posledných týždňoch sa BCH teší naozaj pozoruhodnému rastu a môžeme sledovať posuny ako v správaní minerov tak aj v investičnom správaní. To všetko ovplyvňuje samozrejme aj cenu pôvodného Bitcoinu.

Posledná inštancia SegWit2x zatiaľ získala pomerne malú publicitu. Jedna zo spomínaných búrz však už podporuje SegWit2x, avšak len ako B2X futures. Je ňou burza HitBTC. V súvislosti s existujúcimi SegWit2x futures je Terulow na stránke citovaný:

„V súčasnosti so svojimi futures (SegWit2x) obchoduje už niekoľko búrz a to pomerne dlho. Medzi nimi je aj HitBTC.“

Keď sa 19. decembra opäť objavili náznaky návratu S2X, ceny B2X futures zaznamenali zvýšenie od z $200 na takmer $600. Je to trend, ktorý zostal stabilný až doteraz, dokonca ešte to narástlo na momentálnych približne $960.

 

Medzitým na Štedrý deň debutoval aj investor spoločnosti Blockchain Angel Chandler Guo so svojou  vlastnou verziou Bitcoinu – Bitcoin God (GOD), zatiaľ čo niekoľko ďalších forkov má v nasledujúcich týždňoch tiež vstúpiť do platnosti.

Pre investorov do BTC je kľúčovým prínosom nových verzií Bitcoinu, čiže hard forkov, duplikácia ich podielov na pôvodnom BTC v novovzniknutej mene. Jediné čo musí taký investor spraviť je držať svoje BTC na podporovanej burze alebo peňaženke a to v podstate môže priniesť peniaze za nič.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...