Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh zasiahla v utorok vlna silnej recesie. Všetok tento negatívny sentiment odštartovala správa americkej SEC o odklade rozhodnutia vo veci CBOE a VanEck Bitcoin ETF. Rozhodnutie odkladajú o viac ako mesiac, konkrétne na koniec septembra.

Celková trhová kapitalizácia kryptomenového trhu klesla za 24 hodín o 30 miliárd USD. Toto je veľmi výrazný pokles, ktorý posúva trh na jeho tohtoročné minimá. Úroveň tohto minima predstavuje hodnotu 224 miliárd dolárov (v čase písania článku). To je o pár miliárd amerických dolárov nižšie než predchádzajúce minimum 233 miliárd $ z 29. júna 2018, či aprílové minimum 244 miliárd. Nízke hodnoty naznačujú, že stále nie sme mimo bear marketu a trend poklesu bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať.

                                                      Výrazný pokles trhovej kapitalizácie ( za jeden deň).

Celý kryptotrh sa zdá byť v súčasnosti jednou veľkou pump and dump párty. Krátka rally poslala Bitcoin v júli k 25 % ziskom, ktoré boli následne zmazané z dôvodu odkladu očakávaného rozhodnutia SEC vo veci Bitcoin ETF.

Kryptomenoví pozorovatelia a experti z odvetvia už varovali, že pravdepodobnosť, že SEC schváli Bitcoin ETF ešte tento rok je veľmi nízka. Napriek tomu panika opäť zachvátila celý trh a poslala Bitcoin spolu s altcoinmi do výrazných mínusov.

Pohľad na TOP kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie z 8.8.2018

Zatiaľ čo Bitcoin stratil takmer 70 % zo svojho ATH (All Time High), ktoré bolo  na úrovni 20,000 $ na konci minulého roka, sú to práve altcoiny, ktoré trpia najviac. BTC je na tom stále podstatne lepšie ako bol v rovnakom čase minulý rok, ale mnohé z altcoinov sú takmer späť na minuloročných cenách, čo doslova vymazáva ich ročné zisky.

SEC odkladá rozhodnutie o Bitcoin ETF na september

Americká komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) odložila rozhodnutie o navrhovanom Bitcoin ETF. Komisia tak posunula toto rozhodnutie o viac ako mesiac.

Čo je to ETF, Bitcoin ETF a všetko ohľadom tejto problematiky sa dozviete v našom článku.

V správe zverejnenej 7. augusta si zástupcovia SEC dávajú viac času na to, aby rozhodli o tom, či schvália tento Bitcoinový burzovo obchodovaný fond. Jednalo by sa tak o vôbec prvý fond tohto druhu v Spojených štátoch. V minulosti však už SEC pár žiadostí o  podobné produkty zamietlo. V tomto prípade len využívajú svoje právo na odklad rozhodnutia v tejto veci.

 Komisia napísala:

„Komisia stanovuje 30. septembra 2018 za dátum, ktorým Komisia schváli alebo neschváli navrhovanú zmenu.“

V prípade, že navrhovaná zmena v ETF pravidlách z dielne VanEck a CBOE, bude schválená, bola by kritickým bodom na ceste k zalistovaniu Bitcoin ETF na burzu v spolupráci s finančnou inštitúciou VanEck a kryptomenovým startupom SolidX. Spoločnosti predložili svoj návrh v júni. Za podporu zmeny návrhu sa postavilo množstvo členom celosvetovej kryptokomunity, ktorí stále posielajú pozitívne komentáre na adresu SEC prečo by mali Bitcoin ETF schváliť.

Komisári SEC len nedávno dokončili posudzovanie podobného Bitcoin ETF návrhu od investorov Camerona a Tylera Winklevossovcov, ktorých viacročné úsilie bolo (aspoň nateraz) zamietnuté. Väčšina komisárov SEC podporila pôvodné zamietnutie tohto návrhu z marca 2018.

Možno trochu nečakane sa komisárka SEC postavila proti odmietnutiu tohto ETF. Hester Peirceová verejne prehlásila svoju námietku proti druhému nesúhlasu regulátora voči produktu Winklevossovcov. Pierceová publikovala svoje stanovisko na internetovej stránke SEC, pričom uviedla, že rozhodnutie Komisie je proti spotrebiteľským cenným papierom a inováciám, keďže druhý návrh podľa nej spĺňa federálne právne predpisy.



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...