Sledujte nás aj na

Jedna z najväčších, štátnom vlastnených ruských bánk – Sberbank, tento týždeň rozšírila rady Ethereum Enterprise Alliance (EEA). Sberbank, ktorá pôsobí aj u nás a v Česku, chce testovať možnosti Ethereum blockchainu na existujúcich bankových infraštruktúrach a systémoch.

Tento týždeň sa k EEA okrem Sberbank pridalo ďalších 48 nových členov, a to napríklad aj spoločnosť Hewlett Packard (HP) alebo japonský telekom KDDI. EEA už združuje niektorých najväčších hráčov na poli technológií a financií. V tejto aliancii najdeme aj Intel, Microsoft, Santander či JP Morgan. (Áno správne, aj JP Morgan, veď iba Bitcoin je podvod, Ethereum je v poriadku 😉  )

Ethereum integrácia podľa Sberbank

Od začiatku roku 2017 viaceré dôležité ruské finančné inštitúcie začali zvažovať integráciu s Ethereum platformou. Vidia v tom možnosť zautomatizovať procesy, ktoré inak vyžadujú veľkú dávku ľudského faktoru a verifikácie.

Vo februári tohto roku, CEO Sberbank Herman Gref odhalil, že správna rada banky očakáva komerčné nasadenie blockchainovej siete a platformy v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

„Možno je to viac než optimistické očakávanie, ale myslím si, že za dva, dva a pol roka, už budeme môcť hovoriť o nasadení prvých aplikácii na báze technológie blockchain do ostrej prevádzky,“ povedal Gref.

Zatiaľ, čo niektoré banky a finančné inštitúcie ešte len začali implementovať svoje vlastné centralizované blockchain siete, iné korporácie ako JP Morgan už dokonca úspešne nasadili svoje blockchainové riešenie Quorum, ako súčasť EEA iniciatívy.

Sberbank chce v podstate dosiahnuť to isté, vytvoriť podnikovú blockchain platformu, ktorú bude možné nasadiť do existujúcej IT infraštruktúry firiem pôsobiacich v technologickej a finančnej sfére. S dosiahnutím tohto cieľa im budú pomáhať skúsení vývojári z EEA. Tí sa budú snažiť naplniť víziu Hermana Grefa – komercionalizovať blockchain technológie do roku 2019.

Pripojenie Sberbank ku Ethereum Enterprise Alliance je dôležitý krok smerom k dosiahnutiu našich cieľov po technologickej stránke. Toto členstvo pre nás znamená prístup k najmodernejším trendov v oblasti vývoja blockchain technológií.

Praktické využitie komerčných blockchain riešení

Banky takýchto obrovských rozmerov, ktoré potrebujú spracovávať milióny transakcií za sekundu, budú čeliť naozaj zaujímavej výzve pri implementovaní komerčných blockchain riešení. Keď vezmeme do úvahy, že momentálne majú blockchain siete problém spracovať tri až šesť transakcií za sekundu sú banky v nezávidenia hodnej situácii.

Ako vysvetlil Vitalik Buterin, zakladateľ Ethereum platformy:

“Bitcoin v súčasnosti spracováva niečo menej ako tri transakcie za sekundu a ak by toto číslo zvýšil približne na štyri, bol by už skoro na maxime svojej transakčnej kapacity. Ethereum spracuje päť transakcií za sekundu a ak by ich malo spracovávať šesť, taktiež narazí na maximu svojej kapacity. Na druhej strane tu máme napríklad Uber, ten robí 12 jázd za sekundu, PayPal spracuje niekoľko stoviek a Visa niekoľko tisíc transakcií, veľké burzy s cennými papiermi ďalej spracujú desiatky tisíc transakcií a v IoT (Internet of Things) svete sa bavíme v rádovo stovkách tisíc transakcií za sekundu.”

Uvidíme ako sa spomínaným inštitúciám bude s implementáciou dariť, no určite každé zistenie a práce v tomto smere budú posúvať ďalej aj Ethereum ako platformu.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...