Sledujte nás aj na

Sledovanie a zabezpečenie všetkých kryptomenových prostriedkov sa môže občas javiť ako pracné a tým pádom aj odrádzajúce. Peňaženky, privátne kľúče, účty, adresy, väčšina z nás vie, ako komplikované to môže byť, prechádzať si týmto všetkým, keď sa rozhodnete vlastniť či obchodovať kryptomeny. Zriaďovanie si rozličných peňaženiek pre rozličné tokeny, môže byť vyčerpávajúce dokonca i pre veteránov v tejto oblasti.

Je potrebné si stiahnuť a nainštalovať nový softvér vždy, keď spravíte novú investíciu, čo nie je úplne pohodlné. Našťastie sú už aj peňaženky, ktoré podporujú viacero mien a tokenov, takže vám na pár základných bude stačiť pri najlepšom pár peňaženiek. Do toho si vezmime, že skoro každý človek má v dnešnej dobe aj svoj vlastný bankový účet a opäť ďalšie aplikácie, heslá, a podobne. Kontrolovať si všetky tieto účty, operovať s nimi a sledovať ich, no človek by si neraz prial, keby mohol mať všetko na jednej kope.

Riešením je Saifu?

Saifu prišiel s riešením a umožňuje používateľom využívať kryptomeny spolu s bežnými peniazmi, a to jednoducho a bezpečne. Zameriava sa na široké publikum ľudí  a podnikov bez výrazných technických znalostí, no takých, čo si „tykajú“ aspoň s internet bankingom. Saifu je niečo podobné. Je to online a mobilná platforma, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a predávať kryptomeny bez toho, aby si museli prejsť niekoľkými nastaveniami a inštaláciami viacerých peňaženiek pre viacero mien.

Avšak, Saifu tu zďaleka nekončí. Používatelia budú mať možnosť otvoriť si aj IBAN bankový účet pre obe, fiat peniaze i kryptomeny. Navyše by používatelia mali získať aj debetnú kartu spojenú s kryptomenami. O podobnú kartu sa už pokúšali a stále pokúšajú mnohí, no zatiaľ sa tento problém nedarí celkovo vyriešiť. Preto je tu stále priestor pre konkurenciu.

Používateľské rozhranie Saifu

Saifu namiesto toho, aby tlačil užívateľov do používania „cold storage“ uskladnenia, ktoré znamená uchovávanie svojich kryptomien offline napr. na hardvérových alebo papierových peňaženkách, snaží sa celý proces zjednodušiť. Saifu používa kombináciu hardvér a softvér technológie na poskytovanie viacvrstvového zabezpečenia a ochranu každého účtu zákazníka.

Online rozhranie Saifu

Spoločnosť spolupracuje s firmou Thales, svetovým lídrom v bankových bezpečnostných technológiách na zabezpečovaní prostriedkov svojich klientov. Každý účet má prístupový kľúč, ktorý je uložený v Thales hardvérovom bezpečnostnom module, čo znamená, že nemôže byť ukradnutý hackermi. Saifu je taktiež plne regulovaná finančná inštitúcia, takže mu nehrozí skoro žiadny risk zrútenia sa, podobne ako to bolo pri Mt. Gox, o čom si môžete prečítať v našom článku tu. Dennodenné operácie sú často auditované jednou zo svetovo najväčších audítorských firiem a sú plne v súlade s regulačnými orgánmi, a to dodržiavaním striktných predpisov proti praniu špinavých peňazí (AML) a Know Your Customer (KYC).

Mobilná aplikácia Saifu

Saifu ICO

Saifu Initial Coin Offering (ICO) bolo spustené 19. februára 2018 a bude trvať do 30. apríla 2018. Spoločnosť dúfa, že využije prostriedky získané z predaja ICO na marketing a operačný vývoj, aby rozvíjali svoj biznis. Token hrá dôležitú úlohu v platforme, vzhľadom na to, že všetky transakčné a výmenné poplatky budú platené v Saifu tokenoch, čo má za úlohu vytvoriť prirodzený dopyt po týchto tokenoch.

Tokeny budú použité taktiež ako odmena pre používateľov, ktorí budú súčasťou Saifu vernostného programu. Ten bude odmeňovať užívateľov na základe počtu tokenov, ktoré budú mať na svojich účtoch. Navyše, títo užívatelia dostanú ako odmenu za používanie Saifu platformy zľavu pri platbách.

Cena ICO sa pohybuje pri kurze 0.0001 BTC za token. Začiatok obchodovania s tokenami sa odhaduje na najbližšie týždne, ak nie dni.

Aký má Saifu potenciál?

Saifu sa javí ako dobrý nápad, ktorý by mohol uľahčiť život nejednému kryptopoužívateľovi. Ale je to naozaj bezpečné, mať všetko na jednom mieste a zveriť všetky svoje bežné peniaze aj kryptomeny do rúk jednej spoločnosti? Zo všadiaľ počujeme rady ako treba diverzifikovať svoje portfólio. To isté zrejme platí aj v bežnom živote. Ľudia majú aj viac účtov, jeden bežný, druhý sporiaci, či ďalšie sporenie alebo účty vo viacerých bankách. Stojí táto pohodlnosť za ten risk? Ďalším aspektom na zamyslenie sa je fakt, že Saifu je plne regulovaná finančná inštitúcia, pričom kryptomeny stavajú svoje meno na ich hlavnom znaku, ktorým je decentralizácia a odklon od regulácií.

Bude zaujímavé sledovať, akú dôveru prejavia ľudia v tento projekt a či sa Saifu tokenom bude na trhu dariť. Každopádne prístup Saifu k tomuto problému je iný a mohlo by sa im podariť vybudovať niečo, čo sa konkurentom ešte stále nepodarilo.

Užitočné info a odkazy

  • Token symbol: SFU
  • 1SFU = 0.0001 BTC
  • Soft cap: $10,000,000
  • Hard cap: $49,000,000

 

Zakladatelia: Alexander Legoshin, Evgeny Vigovsky

Zdroj: coincodex.com,  ico.saifu.aiZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...