Sledujte nás aj na

So spustením nového klienta pre sieť LTC, Litecoin Core 0.17, sa očakáva až 10-násobné zníženie transakčných poplatkov. Tieto poplatky, ako aj pri iných kryptomenách,  v období ATH (All Time High) dosahovali relatívne vysoké čiastky. S novou verziou svojho klientského softvéru chce Litecoin predísť podobným nežiadúcim nárastom poplatkov.

Posielanie LTC, strieborného brata Bitcoinu, bude ešte lacnejšie. Vedúca vývojová skupina spoločnosti Litecoin Foundation, siedmej najcennejšej kryptomeny, oznámila, že ďalšie vydanie novej verzie klienta Litecoin Core 0.17 zníži sieťové poplatky až desaťnásobne. Tým sa zníži priemerný poplatok za transakciu na približne pol centu.

V príspevku, ktorý oznamuje zníženie poplatkov vývojári uviedli, že tento krok bol inšpirovaný udalosťami z konca roku 2017 a začiatku roku 2018. Vtedy dosiahol nie len Litecoin svoju historicky najvyššiu hodnotu — $375.29, ale aj poplatky, ktoré v tejto sieti poriadne narástli. Tie v danom období dosahovali výšku až $0.10, za jednu transakciu a dosiahli vrchol na úrovni viac ako $1. Ak si poviete, že to vôbec nie je veľa, pre LTC, ktorý si zakladá na lacných a rýchlych transakciách to predstavuje problém.

                                                               Priemerný poplatok v LTC sieti za posledného pol roka

„S cieľom podporiť ďalšie osvojovanie a používanie Litecoinu si myslím, že zníženie poplatkov je viac než vítané,“ uviedol vo vyhlásení Litecoin Core Developer Adrian Gallagher. „Limity blokov nepresahujeme ani zďaleka a veľkosť celého LTC blockchainu na disku je pomerne malá (20 GB), v porovnaní s inými kryptomenami.“

Poplatky sú definované trhom, ale vývojári sa snažia prácu s poplatkami pre bežných používateľov čo najviac uľahčovať. Predvolene tento poplatok nastavili na minimum, to v súčasnosti predstavuje cenu 0.001 LTC / kB (čo predstavuje hodnotu spomínaného pol centu). Hoci je toto nastavenie možné manuálne zmeniť, nové vydanie klienta automaticky zníži predvolené poplatky pre každého, kto si aktualizuje svoj softvér na novú verziu.

Ako sa zmenil rebríček altcoinov za prvý polrok 2018?

Litecoin musí zostať konkurencieschopný

Nie je to prvýkrát, čo boli vývojári nútení znížiť poplatky, aby zostali konkurencieschopní. Paradoxne, minuloročný bull run spôsobil, že sa Litecoin stal menej užitočným ako platobný prostriedok. Transakčné poplatky rastú v súlade s cenou podkladovej kryptomeny, čo spôsobilo, že Charlie Lee oznámil zníženie prenosových a transakčných poplatkov už začiatkom tohto roka.

Tentoraz sa zdá, že Litecoin Foundation bude lepšie pripravená na ďalší potenciálny cenový nárast. „Nemyslím, že  bear market tak skoro skončí,“ povedal Gallagher, „a to nám nahráva do kariet vytvoriť takú sadzbu pre sieťové poplatky, ktorú môžeme zvyšovať proaktívne a nie reaktívne.“

Toto zníženie transakčných poplatkov je najnovším úsilím spoločnosti Litecoin zostať aj naďalej relevantnou menou. Hoci bol pôvodne vykresľovaný ako rýchlejšia a lacnejšia alternatíva k Bitcoinu, Litecoin dnes prekonávajú nové bezplatné alebo takmer bezplatné platobné ledgere akými sú napríklad XRP alebo NANO. Samozrejme, všetky meny sledujú rôzne ciele, ale toto porovnanie berie do úvahy výlučne poplatky za spracovanie transakcie.

Litecoin má však stále obrovské výhody na svojej strane. V prvom rade má vybudované slušné meno a vynikajúcu podporu na takmer všetkých dôležitých burzách. Okrem toho, že LTC je praktický aj pre každodenné platby, znižovanie poplatkov z neho robí ešte atraktívnejším mostom pre Lightning Network, ponúkané škálovacie riešenie v LTC a BTC sieťach.

Charlie Lee: „Litecoin môže byť efektívny side chain pre Bitcoin Lightning Network!“

Zdroj: coingape.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...