Sledujte nás aj na

TRON a Cardano sú kryptomeny, ktoré doteraz spájala asi len túžba udržať sa v rebríčku TOP 10 najsilnejších kryptomien. Avšak predstaviteľ Cardano na sociálnej sieti Twitter zverejnil ponuku, v ktorej ponúka kryptomene TRON návrh na spoluprácu. Predstaviteľ Tronu sa vyjadril pozitívne. Naznačil, že sú otorení návrhu.

Konverzácia medzi predstaviteľmi TRONu a Cardano

Pred niekoľkými dňami kryptokomunitu ohúrila séria príspevkov medzi vedúcimi predstaviteľmi kryptomien Cardano (ADA) a TRON (TRX). V tweete z 25. júna Charles Hoskinson, muž zodpovedný za vedenie kryptomeny Cardano, kontaktoval zakladateľa TRONu Justina Suna s pomerne neobvyklým návrhom.

Hoskinson Sunovi v príspevku navrhol využívať Mantis klienta od Cardano, namiesto Ethereum Java klienta. Podľa Hoskinsona je totiž ich kód lepší, bezpečnejší a kompatibilný pre prokotol typu DpoS, ktorý chce TRON využívať. Podľa spoločnosti Cardano má klient Mantis veľa výhod, ktoré môžu TRONu (TRX) poskytnúť „silnejšiu sieť“ ako v prípade kódu od Etherea.

Sun mu odvetil, že ďakuje za radu a že sa na Mantis pozrú, nakoľko hľadajú najlepšie technologické riešenie pre ich (TRON) blockchain.

Profitovať by mohli obidve strany

Správy priniesli do krypto komunity zmiešané reakcie, no väčšina prejavila vysoké očakávania a nadšenie. Mnoho ľudí sa domnieva, že okrem toho, že táto potenciálna spolupráca by mohla priniesť ekonomické výhody, takéto partnerstvá prispievajú k celosvetovej adopcii kryptomien.

Ak sa táto spolupráca uskutoční, očakáva sa, že to pomôže spoločnosti TRON urobiť významný prelom v spôsobe konfigurácie svojho kódu.

Niektorí však reagovali s určitým skepticizmom. Takýmto návrhom je ťažké uveriť. No na margo týchto pochýb, Charles Hoskinson sám objasnil, že to myslí vážne a s najlepšími zámermi:

Cardano samé o sebe je platforma pre smart kontrakty, teda decentralizované aplikácie, ktorá priamo konkuruje existujúcej platforme Ethereum. Odlišuje sa tým, že poskytuje riešenia pre regulácie, bezpečnosť, súkromie spotrebiteľov, kontrolu a dlhodobé plánovanie.

Záver

Cardano ako projekt je priamym konkurentom Etherea. Napriek tomu, že Cardano je pomerne nový projekt, jeho vedecké pozadie, seriózny prístup a inovatívne riešenia predstavujú jedného z najväčším konkurentov Etherea. Obe blockchainy totiž dokážu hosťovať smart kontrakty. Už dlhšie sa vraví o blížiacej sa takzvanej „smart konkrakt vojne“, kde popredné platformy (Ethereum, Cardano, NEO a iné) budú bojovať o priazeň kryptokomunity a spoločností. Je možné, že táto „vojna“ je už tu, avšak je nutné poznamenať, že to nie je zlá vec. Silná konkurencia má tendenciu urýchliť technologický vývoj, z čoho v konečnom dôsledku budú používatelia, spoločnosti a kryptomenová komunita profitovať. Ak sa spolupráca medzi Cardano a TRON naozaj uskutoční, bude to znamenať významné víťazstvo pre Cardano.

 

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...