Sledujte nás aj na

Asi najviac prekvapujúcou správou dnešného dňa je údajné vydanie oficiálnej ruskej digitálnej meny, ktorá nesie meno „KryptoRubeľ„. Podľa portálu Cointelegraph tak vyhlásil samotný prezident Putin po rokovaní v Moskve. Ako zdroj uvádza lokálne médiá a informácia sa mala dostať na svet cez ministra komunikácie Nikolaya Nikiforova.

Štátom vydaná mena sa nebude dať ťažiť, ale bude emitovaná výhradne autoritami, čo neprekvapuje asi nikoho. Zámena za bežné ruble bude možná kedykoľvek, ale v prípade, že majiteľ nie je schopný vysvetliť pôvod digitálnej meny v jeho vlastníctve, bude aplikovaná 13% daň. Tá istá daň bude aplikovaná v prípade, že nákupca zarobí na predaji (daň zo zisku).

„Zodpovedne môžem vyhlásiť, že KryptoRubeľ spúšťame z jednoduchého dôvodu – ak to nespravíme my, spravia tak naši susedia z EurAsEC do 2 mesiacov“, vyhlásil Nikiforov.

Ako na hojdačke

Asi nikto nečakal takýto záver týždňa, po protichodných správach z Ruska ohľadom kryptomien. Najprv sa spomínal zákaz obchodovania na kryptomenových burzách. Podľa portálu RBC ruská banka už začala spoluprácu s hlavným prokurátorom, aby vydal oficiálny zákaz na zablokovanie všetkých búrz, ktoré ponúkajú ruským občanom možnosť nakupovať a predávať kryptomeny.

Sergej Shvetsov, prvý zástupca centrálnej banky Ruska, na medzinárodnom finančnom fóre v Moskve vyhlásil že po tom ako sledovali správanie sa Bitcoinu počas posledných dvoch rokov, usúdili, že sa jedná o pyramídovú schému:

„Je zrejmé, že keď pyramídová schéma narastie do obrovských rozmerov, záujem obohatiť sa na nej narastá tiež.“

Následne Putin zvolal schôdzu, ktorej hlavným predmetom bola použiteľnosť digitálnych technológií v štátnom a súkromnom finančníctve a zavádzanie inovatívnych finančných nástrojov do praxe. Na túto schôdzu si pozval vysokých štátnych predstaviteľov a po jej konci vyhlásil:

“V mnohých krajinách sa kryptomeny stávajú alebo sa už stali, plnohodnotnými platobnými prostriedkami, ako aj predmetom investícií. Využitie týchto digitálnych mien, zároveň nesie významné riziká, som si vedomý pozície (Ruskej) centrálnej banky“.

Mnoho otázok

Nakoľko ešte nie sú dostupné oficiálne a overené informácie, v hlavách mnohých sa rodia otázky ohľadom fungovania takejto digitálnej meny. Medzi najbežnejšie patria:

  • kde sa bude dať zameniť KryptoRubeľ za fiat rubeľ?
  • bude hodnota krypto a fiat rubľu rovnaká?
  • kto bude môcť nakupovať?
  • bude sa dať s menou obchodovať aj mimo Ruska?
  • ako to ovplyvní fungovanie iných kryptomien?
  • bude obchodovanie na kryptoburzách nakoniec zakázané?

Celú situáciu monitorujeme a budeme Vás informovať.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...