Sledujte nás aj na

Podľa miestnych médií, ministerstvo financií Ruska vypracovalo návrh zákona na legalizáciu obchodovania s kryptomenami na určitých schválených burzách. Zástupca ministra financií Alexej Moiseev uviedol, že sa vláda snaží o väčší dohľad nad kryptomenami.

„Snažíme sa o to, aby nákup a predaj kryptomien bol nejako štandardizovaný. Našou myšlienkou je, že nakupovanie a predávanie kryptomien bude povolené na oficiálnych burzách. Keď sa obchodovanie s kryptomenami bude deklarovať, stane sa legálnym,“ povedal Alexej Moiseev.

Tieto správy sú prekvapením, najmä vzhľadom na nedávnu negatívnu kryptomenovú rétoriku ostatných ruských úradníkov. Napriek tomu však Mosiseev dôsledne tvrdil, že Bitcoin bude legalizovaný, hoci s obmedzeniami.

Návrh zákona by umožnil otvorenejšie obchodovanie a investovanie do kryptomien v rámci Ruska.

Ministerstvo financií stále zvažuje, ktoré kryptomenové burzy budú schválené. Moiseev uviedol, že otázka búrz je v súčasnosti nevyriešená, no celková legalizácia je teraz „viac menej istá„.

Blockchain mení obchodovanie

Mnohí v rámci krypto odvetvia vidia ruské plánované legalizovanie kryptomien ako pozitívny krok. Blockchain a kryptomeny naďalej odstraňujú hranice medzi politickými stranami prostredníctvom dôveryhodných sietí.

Carl Bennetts, spoluzakladateľ vývojárskej spoločnosti Status, povedal: „V rámci obchodovania sa tradične spoliehame na ústredné orgány a inštitúcie. Blockchain pomaly búra tento zaužívaný spôsob a umožňuje nám postupne sa dopracovať do spoločnosti, v ktorej nie sú potrební prostredníci a ľuďom je umožnený skutočne rovnocenný peer-to-peer obchod a právo.“

Krajiny začínajú riešiť otázku kryptomien

Rusko sa tak pridáva k ďalším krajinám, ktoré riešia legislatívu kryptomien. Bielorusko je prvou krajinou, ktorá úplne legalizuje kryptomeny Južná Kórea, ktorá patrí medzi najpoprednejšie krajiny čo sa týka obchodovania s kryptomenami, v dohľadnej dobe zakazovať kryptomeny nebude, avšak juhokórejská vláda sa bude pohybovať smerom k reguláciám a k zákonnému posilňovaniu miestneho krypto-trhu. Naopak, minister financií slovenskej republiky avizoval, že pracujú na zavedení novej legislatívy a zdaňovania kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...