Sledujte nás aj na

Kryptomenové a blockchainové združenia z Ruska, Číny a Južnej Kórei plánujú podať spoločnú žalobu proti internetovým korporáciám, za zákaz reklám na kryptomeny a produkty s nimi súvisiace. Súdny spor bude spochybňovať uložené obmedzenia od Facebooku, Googlu, Twitteru a ruského Yandexu. Dohoda o posunutí záležitosti na súd v Spojených štátoch bola dosiahnutá na krypto konferencii v hlavnom meste  Ruska, v Moskve.

Kartelová dohoda a zneužívanie moci

Súdny spor bude podaný v Spojených štátoch  v máji, a to novozaloženou Euroázijskou blockchain asociáciou (EBA). Reprezentanti Ruskej kryptomenovej a blockchain asociácie (RACIB), Kórejskej podnikateľskej asociácie (KOVA) a Čínskej asociácie kryptomenových investorov (LBTC) podpísali dohodu o vytvorení EBA, počas BlockchainRF-2018 kongresu v Moskve (27. — 28. marca). Bude vytvorený špeciálny krypto fond na financovanie právnych úkonov, ktoré by mohli byť sponzorované darmi.

Najpopulárnejšia sociálna sieť Facebook a najväčší internetový vyhľadávač Google postupne zakázali krypto reklamy, od januára 2018. Bližšie informácie si môžete prečítať v našich článkoch tu alebo tu. Ruské médiá ohlásili aj podobné rozhodnutie zo strany najväčšieho vyhľadávača v Rusku, “Яндекс” (Yandex). Spoločnosť však ešte oficiálne nepotvrdila rozsah zákazu, ktorý má týkať kryptomien.

Správy, že aj Twitter sa chystá zaviesť obmedzenia obleteli svet pred približne desiatimi dňami. Podľa Reuters, Twitter potvrdil zmenu v reklamnej politike a obmedzeniach  spojených s krypto reklamamou, s platnosťou od 27. marca 2018. Zákaz sa vzťahuje na už avizované reklamy na ICO (Initial Coin Offering) a predaj tokenov. Zákaz sa bude vzťahovať taktiež na reklamy od kryptomenových búrz a peňaženiek, avšak s istými výnimkami. Zákaz reklám na ICO ohlásil aj  Snapchat.

Akcionári, ktorí majú byť zodpovední

„Súčasné odmietnutie propagácie kryptomenových služieb môže svedčiť o tom, že došlo ku kartelovej dohode“, povedal prezident  RACIB, Yuri Pripachkin.

Spoločnosti Tass a Interfax sa vyjadrili nasledovne: „Myslíme si, že tieto štyri spoločnosti využívajú ich monopolné postavenie a dohovorili sa na manipulovaní trhu„.

Pripachkin podotkol, že tieto zákazy vedú k významnému poklesu trhu v posledných mesiacoch.

Celá záležitosť sa bude vyšetrovať na súde v USA. Právnici budú mať posledné slovo o výbere jurisdikcie, kde sa súdny proces uskutoční. „Viete, každý štát má rozdielne zákony. Niektoré štáty, ako napríklad Wyoming, boli v minulosti fér voči kryptomenám.“ komentoval Yuri Pripachkin, citované spoločnosťou Ria Novosti.

Pripachkin dodal, že EBA môže  žalovať spoločnosti taktiež v štátoch, kde sú registrované. Môžu byť prijaté právne kroky proti ich manažérom a akcionárom, ak sa ukáže, že majú a používajú krypto peňaženky.

Dopad na ruské ICO v zahraničí

Prednedávnom sme vydali článok o tom, ako Rusko plánuje legalizovať kryptomenový trh do júla 2018. Anatoliy Aksakov to potvrdil na BlockchainRF-2018 kongrese. RACIB však varuje, že ruská ekonomika by mohla stratiť až 1.5 bilióna USD z ICO vedených Rusmi vo výhodnejších jurisdikciách.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...