Sledujte nás aj na

Prednedávnom sme Vám predstavili slovenskú kryptomenovú zmenáreň KryptoTop, ktorá ponúka jednoduché nakupovanie kryptomien, a to navyše v slovenskom jazyku. Táto zmenáreň si našla mnoho priaznivcov, čomu nasvedčujú aj Vaše správy. KryptoPortal sa rozhodol so zakladateľmi KryptoTopu Michalom a Andrejom spojiť, aby sme Vám priniesli exkluzívny rozhovor.

KryptoPortal: Tak sa na začiatku prosím predstavte. Kto ste a čo robíte?

Michal: Sme podnikatelia zameraní na vytváranie a spravovanie systémov, ktoré majú za úlohu zjednodušiť a sprehľadniť prístup produktov, služieb a informácií pre všetkých ľudí. Nové produkty a služby sú často atraktívne, no zriedka kedy sú aj prehľadné a prístupovo jednoduché. A práve jednoduchý prístup je našim cieľom.

KryptoPortal: Ako vnímate svet kryptomien?

Michal: Svet kryptomien je úžasný, plný akcie, prekvapení, ale aj drámy. Do budúcna nám kryptomeny a blockchain majú čo ponúknuť. Sme presvedčení, že technológia blockchain a k nej pridružené kryptomeny sú porovnateľné s fenoménom zvaným „internet“. Stále sme však len na začiatku. Všeobecne je vznik internetu datovaný do roku 1983. No kedy ho ľudia, firmy a organizácie začali využívať na Slovensku? Preto momentálne vnímame svet kryptomien ako otvorenú príležitosť pre každého či už z pohľadu investície do kryptomien, alebo rozvíjania využitia technológie blockchain.

KryptoPortal: Čo Vás priviedlo k rozhodnutiu založiť zmenáreň KryptoTop.sk?

Andrej: Chceli sme zjednodušiť celý proces, ktorým musí človek prejsť, kým reálne nakúpi kryptomenu. Každý začiatočník vo svete kryptomien to určite pozná. Hľadanie návodov, anglické prostredie, proces verifikácie, čakanie na prevod prostriedkov, transakčné poplatky, založenie viacerých peňaženiek atď. Všetky tieto skutočnosti odrádzajú veľké množstvo ľudí od investície do kryptomien. Preto sme vytvorili KryptoTop a klientsky kabinet KryptoTop Premium.

KryptoPortal: Ako dlho Vám trvali prípravy, kým ste dokázali klientom ponúknuť nákup a predaj kryptomeny?

Andrej: Keď sme si spolu na konci roku 2016 sadli a definitívne sa rozhodli, že do toho ideme, ani sme netušili koľko roboty nás čaká. Celkovo to bolo vyše 1,000 hodín programovania, mailovania, vytvárania, písania a behania po úradoch. Až sme nakoniec 1.2. spustili plne automatický nákup a predaj kryptomien. Naša práca však ani zďaleka nekončí. Čaká nás pridanie nových kryptomien, implementácia výmeny krypto za krypto a veľa ďalších skvelých vecí, ktoré používatelia určite ocenia. 

KryptoPortal: Akú pridanú hodnotu ste priniesli klientom v porovnaní s konkurenciou?

Michal: Nemáme radi slovo „konkurencia“. Veríme v spoluprácu. Všetci jednotlivci alebo spoločnosti, ktoré píšu články, natáčajú informačné videá, vytvárajú sprievodné produkty alebo zastrešujú výmenu kryptomien sú súčasťou vznikajúceho ekosystému. Ak však tieto subjekty nebudú spolupracovať, tak celý ekosystém bude skôr stagnovať ako sa rozvíjať. Preto sme otvorení rôznym tipom spolupráce, čo aj deklarujeme na našej podstránke „ Spolupráca“.

KryptoPortal: Aké výhody teda prinášate na trh?

Andrej: Môžeme to pomenovať ako „všetko na jednom mieste“. Na stránke KryptoTop okamžite nakúpite momentálne 13 kryptomien za eurá, pričom si ich môžete poslať na svoju peňaženku, alebo sa zaregistrovať do klientskeho kabinetu KryptoTop Premium. Po zaregistrovaní máte prehľad o nakúpených kryptomenách a ich aktuálnej hodnote, ktorú aktualizujeme každých 30 sekúnd, môžete kryptomenu okamžite nakúpiť alebo predať, vidíte svoju históriu obchodov. Pre tých náročnejších máme k dispozícii interaktívny graf.

V tomto článku nájdete podrobný obrázkový návod, ako sa zaregistrovať a používať zmenáreň KryptoTop.

 

KryptoPortal: Aké máte plány do budúcna a čo môžu Vaši klienti očakávať?

Michal: Naše plány môžeme rozdeliť na krátkodobé a dlhodobé. V krátkodobom horizonte pridáme do našej ponuky nové kryptomeny, automatické prijímanie kryptomeny na účet klienta a implementujeme výmenu Bitcoinu za iné kryptomeny. Dlhodobé plány sú odvážnejšie. Máme v pláne zabezpečiť „socialtrading“ medzi používateľmi, čo znamená, že po registrácii budete môcť kopírovať portfólio úspešných investorov. Ďalej máme v pláne pridať do ponuky až 40 kryptomien, ktoré samozrejme kúpite okamžite a za eurá. Za najodvážnejšie plány však môžeme považovať vstup na CZ a PL trh a spustenie platobnej brány pre e-shopy.

KryptoPortal: Chceli by ste na záver niečo odkázať čitateľom KryptoPortalu?

Michal: Kryptomeny otvárajú nový, fascinujúci svet. Niekedy je však ťažké vyznať sa v ňom. Čítajte KryptoPortal, chlapci robia dobrú robotu.

KryptoPortal Vám obom ďakuje za rozhovor a praje Vám veľa úspechov do budúcna.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...