Sledujte nás aj na

Ripple, spoločnosť zo San Francisca a platobný protokol, ktorý je založený na blockchaine, si tento týždeň získal ďalšieho veľkého klienta z Ázie. ASEAN, piata najväčšia banka zo skupiny CIMB oznámila, že sa pridá k RippleNet, s cieľom zefektívniť zahraničné platby a produkty. XRP token sa medzičasom dostal na druhú pozíciu na kryptomenovom trhu a predbehol tak Ethereum (ETH).

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

RippleNet rozširuje svoje pole pôsobnosti

Tento ťah banke ASEAN umožní rozšíriť svoju globálnu platobnú sieť. Podľa vyhlásenia je CIMB jednou z prvých bánk v Ázii, ktorá začala využívať technológiu blockchain. V regióne, kde mikroplatby a prevody riadia veľkú časť bankových transakcií, potreba vyššej efektívnosti a zníženia nákladov nikdy nebola vyššia.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

Podľa svetovej banky raste objem prevodov v regióne o $120 miliárd ročne. Boston Consulting Group dodáva, že celosvetový objem cezhraničných platieb je odhadovaný na $27 biliónov a zvýšenie o ďalších približne $20 biliónov sa očakáva v nadchádzajúcom desaťročí. Regionálna banka ASEAN je zodpovedná za takmer 40 % z celého objemu.

CIMB už vlastní svoju platformu na prevody, ktorá sa volá SpeedSend a partnerstvo s Ripplom by malo zabezpečiť zefektívnenie rýchlosti a ceny cezhraničných prevodov. Generálny riaditeľ CIMB Group, Tengku Dato’ Sri Zafrul Aziz povedal:

Sme radi, že sme súčasťou RippleNet. Tešíme sa na partnerstvo s Ripple. Toto blockchainove inovatívne riešenie prináša revolúciu do medzinárodných cezhraničných prevodov a je dôkazom pokračujúceho úsilia CIMB o posilnenie svojho návrhu digitálneho bankovníctva …

Šéf Ripple, Brad Garlinghouse, partnerstvo okomentoval:

Sieť CIMB je už rozšírená medzi 15-timi krajinami s približne 800 pobočkami a ponúka Speedsend, jedno z najlepších riešení v regióne ASEAN. Teraz, keď do svojho platobného systému implementovali Ripple blockchain technológiu, budú schopný svojím zákazníkom umožniť posielať peniaze ich rodinám, priateľom a milovaným oveľa efektívnejšie.

XRP predbehlo Ethereum a drží si 2 pozíciu

Ripple vždy tvrdilo, že spoločnosť a token nie sú prepojené, no čo sa stane jednému, má zrejme dopad na výkon toho druhého, takže toto tvrdenie by sa dalo vyvrátiť. Okrem toho, spoločnosť stále drží veľkú časť XRP koláča. V dôsledku najväčšieho zrútenia krypto trhu v roku sa spoločnosť XRP objavila nad ETH a získala druhé miesto v rebríčku trhovej kapitalizácie kryptomien.

Keď sa tak stalo naposledy, ETH sa podarilo rýchlo zotaviť a vrátiť sa späť na svoje druhé miesto. Tentokrát sa však zotavenie ETH zatiaľ nedostavilo a XRP bolo ziskovejšie, čo ho stale drží nad ETH. XRP počas dňa zaznamenalo mierny nárast, zatiaľ čo ETH opäť klesá. Výsledkom bol nárast trhovej kapitalizácie XRP na $20.7 miliárd v čase písania článku, pričom trhová kapitalizácia ETH je $18.1 miliárd.

Pokiaľ ETH nezaznamená ďalšiu hybnú silu, tak zrejme na určitú dobu zostane treťou svetovou najväčšou kryptomenou a XRP sa posúva pred neho.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...