Sledujte nás aj na

Ria Money Transfer, dcérska spoločnosť firmy Euronet Worldwide a jeden z najväčších poskytovateľov peňažných prevodov na svete, uzavrel partnerstvo s RippleNet. V rámci neho využije platobné riešenie xCurrent. Tým sa zaradil do skupiny vyše 200 finančných inštitúcií spolupracujúcich s Ripple.

Spoločnosť Euronet Worldwide v rámci svojej kvartálnej správy uviedla, že kooperácia s Ripple je súčasťou piatich nových integrácií, ktoré počas prvého štvrťroku pridala do svojho digitálneho integrovaného platobného cloudu.

xCurrent využíva už viac ako 200 finančných inštitúcií

Z partnerstva vyťaží aj uvedená dcérska spoločnosť Ria Money Transfer. Tá vďaka pripojeniu sa k sieti xCurrent získa možnosť zúčtovávať transakcie so zvýšenou rýchlosťou, transparentnosťou a efektivitou. xCurrent už pritom aktuálne využíva vyše 200 finančných inštitúcií. Platobné riešenie od Ripple totiž umožňuje bankám okamžité zúčtovanie cezhraničných platieb. Zároveň táto technológia poskytuje jednoduchý monitoring prevodov, nízke poplatky a krátke časy potrebné na uskutočňovanie jednotlivých operácií.

Zo vzájomnej kooperácie bude benefitovať samozrejme aj Ripple. Spoluprácou získa prístup ku klientom Ria Money Transfer. O tom, že to nie je zanedbateľný počet svedčí fakt, že Ria Money Transfer pôsobí vo viac ako 155 krajinách, vlastní vyše 377,000 pobočiek a jej ročný objem uskutočnených transakcií sa pohybuje na úrovni $40 miliárd.

CEO a prezident spoločnosti Euronet Worldwide, Michael J. Brown, k novej spolupráci uviedol, že využitie technológie od Ripple pomôže jeho firme k dlhodobému rastu. Zároveň vyzdvihol technologický aspekt siete xCurrent, ku ktorej sa podľa jeho slov dokázali plne pripojiť za menej ako tri týždne.

Ripple sa zameriava na spotrebiteľský sektor: XRPL Labs vyvíja point-of-sale platobnú aplikáciu

CEO Euronetu: vďaka partnerstvu s Ripple zvýšime inováciu platobných štruktúr

Nadšenie z novovzniknutej spolupráce potvrdil svojim vyjadrením aj generálny riaditeľ pre sekciu peňažných prevodov Euronetu, Juan Bianchi:

Prostredníctvom našej spoločnosti Ria sme vytvorili druhú najväčšiu sieť na prevod peňazí na svete. Integráciou Ria s Ripple dosiahneme vybudovanie a ďalší rozvoj inovatívnej platobnej infraštruktúry. Pomocou nej chceme získať ľahší prístup k potenciálnym partnerom a zároveň poskytovať rýchlejšie a efektívnejšie platby našim klientom. Čas je totiž pre našich zákazníkov a partnerov životne dôležitou menou. Tým  pádom zastáva v rámci nášho inovačného úsilia vždy popredné miesto.

Senior viceprezident oddelenia spokojnosti zákazníkov spoločnosti Ripple, Marcus Treacher vidí prínos tejto spolupráce predovšetkým v rozšírení dosahu na väčšie množstvo existujúcich aj potenciálnych klientov.

Ria Money Transfer je jedným z popredných hráčov v oblasti prevodu peňazí a disponuje druhou najväčšou sieťou na svete. Rovnako je aj dobre známy pre svoje služby, ktoré sú na svetovej úrovni. Vďaka pripojeniu sa RippleNetu k Ria zdokonalíme a rozšírime náš produktový reťazec a zároveň Ria zníži nie len náklady, ale aj dobu potrebnú pre vyplácanie remitencií.

Binance zvažuje zavedenie obchodovania na páku – XRP jedným z kandidátov

Zdá sa, že najväčšia platforma na obchodovanie s kryptomenami, burza Binance, by mohla už v blízkej budúcnosti umožniť svojim klientom obchodovanie na páku. Vyplýva to z diskusie na sociálnej sieti reddit (vlákno tu), na ktoré CZ reagoval tweetom, kde vyzdvihol všímavosť a inteligenciu ľudí.

Aj keď oficiálne CEO Binance túto možnosť nepotvrdil ani nevyvrátil, takzvaný „margin trading flag“ sa objavil dokopy na deviatich obchodných pároch tejto burzy. Mimo BTC, ETH, TRX a BNB aj na natívnom tokene siete Ripple – XRP.

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...