Sledujte nás aj na

Zdá sa, že Ripple zažíva svoje doteraz najlepšie dni tohto roka. Táto platobná platforma uzatvára jedno partnerstvo za druhým a nepretržitá sieť oznámení udržuje hybnosť, ktorá tlačí cenu XRP hore. So začiatkom tohto týždňa sa zdá, že XRP je najbližšie k dosiahnutiu $1 od vtedy, ako začal ku koncu februára klesať.

V priebehu rokov sa uzatvorilo mnoho partnerských vzťahov a niektoré z nich sa ukázali ako zásadne pre budúcnosť Ripple projektu. Hoci je ťažké jednoznačne určiť, ktoré konkrétne partnerstvo alebo novinky sú zodpovedné za rast Ripple, najpravdepodobnejšie sa jedná o súhrn viacerých správ, ktorý spôsobil prílev financií a následný prudký rast trhovej kapitalizácie. V tomto článku Vám priblížime tie najpodstatnejšie novinky, ktoré prispeli k súčasnému pozitívnemu trendu XRP.

Santander Aplikácia poháňana Ripple

Napriek tomu, že správy o partnerstve Ripple a Santander boli oznámené už v lete minulého roka, najnovšie novinky o Santander aplikácii potlačili cenu hore. Britská spoločnosť Santander je jednou z popredných firiem v oblasti osobných finančných služieb v Spojenom kráľovstve a jedným z najväčších poskytovateľov hypoték a sporiacich produktov v Spojenom kráľovstve. Aplikácia od tejto spoločnosti, označovaná ako Santander One Pay FX využíva nástroj Ripple: xCurrent. Vďaka tomuto Ripple aspektu v aplikácii sú medzinárodné platby uskutočnené do jedného dňa a za nízke poplatky.

Spoločnosť Ripple darovala $25 miliónov na výskum a inovácie

Všetci jednotlivci a malé spoločnosti, ktoré sú zamerané na inováciu túto iniciatívu zo strany Ripple uvítajú. Ripple sa rozhodol investovať do brilantných perspektívnych myšlienok, ktoré majú vylepšiť a pozdvihnúť súčasnú úroveň blockchain priemyslu. Tento fond je určený pre projekty, ktoré nájdu nové prípady využitia XRP Ledger a Interledger Protocol.

Podrobnejšie o platobnom systéme Ripple sa dočítate v článku tu.

Rast Bitcoinu

Je to tak. Za rast XRP môže do veľkej miery aj rast BTC. Bitcoin je synonymom pre kryptomenu a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Počas rastu BTC sa do investorov vracia optimizmus, ktorý sa prejavuje ako prílev kapitálu do kryptomenového trhu a rastu altcoinov vo všeobecnosti. Dokiaľ bude tento pozitívny trend u BTC pretrvávať, môžme očakávať aj obdobný vývoj u XRP.

Spolupráca medzi Ripple a Apple

Najpodstatnejšia správa, ktorá v posledných dňoch spôsobila rozruch v kryptosfére bola tá o spolupráci medzi Apple a Ripple. Rôzne kryptomenové média zdôraznili, že Apple Pay má integrovaný protokol Ripple’s Interledger a že aktualizácia sa uskutoční prostredníctvom prehliadača Safari. Ak sa táto spolupráca vyvinie tak ako je naplánovaná, dôjde k významnému prerozdeleniu vplyvu jednotlivých kryptomien na trh. Niektorí analytici tvrdia, že by sa vďaka tomu mohol Ripple dostať až na hranicu $10. Treba však poznamenať, že sa jedná o čistú špekuláciu. Napriek tomu, že spolupráca medzi Apple a Ripple je zásadnou, atmosféra nedôvery, ktorá sa znáša nad Ripple v dôsledku prílišnej centralizácie stále pretrváva.

Záver

Po dlhšej recesii Ripple konečne zažíva toľko očakávaný rast. Pokiaľ si Ripple pozitívny trend udrží, čoskoro sa pozrieme na úroveň $1. Po prekonaní tejto hranice je možné očakávať jemnú konsolidáciu ceny, ako si investori budú vyberať zisky. Avšak súčasný optimizmus, ktorý na trhu vládne môže spôsobiť, že táto konsolidácia bude relatívne krátka a XRP bude rásť naďalej.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...