Sledujte nás aj na

Ripple startup XRPL Labs oznámil, že aktívne pracuje na novej platobnej aplikácii. Tá bude určená pre podnikateľov a obchodníkov, ktorí budú môcť vďaka nej prijímať platby za tovar a služby prostredníctvom natvíneho tokenu siete Ripple – XRP.

XRPay v testovacej fáze

Prototyp systému point-of-sale (PoS) je podľa dev tímu už v prevádzke. Jeho finálne testovanie prebehne na najbližšom stretnutí Ripple komunity v Holandsku.

Aplikácia, ktorá má za cieľ distribuovať XRP token medzi širokú verejnosť a podnietiť ľudí, aby ním platili má zatiaľ pracovný názov XRPay. Ten sa však s veľkou pravdepodobnosťou ešte zmení, nakoľko rovnaký názov už využíva iná platforma.

Zakladateľ XRPL, Wietse Wind sa vyjadril, že aplikácia bude dostupná a kompatibilná pre zariadenia s operačným systémom Android aj iOS.

Projekty od XRPL Labs

Aj napriek tomu, že tím XRPL Labs je tvorený je tromi vývojármi (Wietse Wind, Ali Mohammadlo, Tristan van de Kamp), ich ambície rozšíriť povedomie o XRP tokene sú veľké. Vývojári aktuálne pracujú mimo zmienenej aplikácie na troch projektoch.

Prvý sa zmeriava na kooperáciu mobilných zariadení fungujúcich na operačných systémoch Android alebo iOS s XRP blockchainom. Snahou tohto projektu je umožniť aplikáciám tretích strán odosielať do vášho mobilného zariadenia požiadavky na podpísanie príslušnej transakcie. Autori uvádzajú, že toto riešenie by mohlo byť použité napríklad pri obchodovaní na decentralizovaných burzách.

V rámci druhého projektu sa dev tím XRPL Labs zameriava na vývoj používateľského rozhrania pre webové prehliadače, vďaka ktorému by držitelia XRP mohli bezpečne nakupovať, respektíve predávať tento token na rôznych decentralizovaných platformách.

Posledným riešením je vývoj cold storage peňaženky, teda offline spôsobu ako bezpečne uchovávať svoje digitálne aktíva a chrániť ich tak pred dosahom hackerov.

Je vysoká pravdepodobnosť, že všetky uvedené projekty z dielne XRPL Labs sa dočkajú úspešnej implementácie. Nasvedčuje tomu aj záujem a podpora, ktorá sa XRPL Labs dostala zo strany Xpring. Tá sa ako dcérska spoločnosť Ripple zaoberá poskytovaním grantov, investovaním a napomáháním množstvu externých tímov, ktoré vyvíjajú riešenia pre integráciu XRP tokenu do rôznych sfér podnikania či súkromného využívania.

Víkendový ฿ulletin: Zmení sa súboj bánk a kryptomien na vzájomnú spoluprácu?

Platby prostredníctvom XRP vo viac ako 4,500 obchodoch

Aj keď sa Ripple netají tým, že svoj natívny token chce čo najviac rozšíriť medzi verejnosť, doteraz sa v prevažnej väčšine prípadov orientovala na bankový sektor. Riešenia, ktoré ponúkala finančným inštitúciám na uľahčenie predovšetkým medzibankových prevodov však v konečnom dôsledku nemali veľký prínos pre skutočných koncových používateľov.

Zdá sa, že vedenie Ripple si tento fakt uvedomilo a svoju pozornosť pomaly obracia aj na klasických spotrebiteľov. Mimo uvedenej aplikácie, ktorá má pomôcť obchodníkom prijímať XRP token za tovary či služby, ešte vo februári tohoto roku oznámila partnerstvo so spoločnosťou CoinGate. Vďaka spolupráci s touto platobnou bránou umožnila svojim klientom platbu pomocou tohto tokenu vo viac ako 4,500 internetových obchodoch.

CoinGate rozširuje adopciu XRP a umožňuje platbu vo viac ako 4,500 obchodoch

Zdroj: thebitcoinnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...