Sledujte nás aj na

Platobná real-time platforma z dielne spoločnosti Ripple — xRapid je podľa oznámenia zverejneného 1. októbra odteraz komerčne dostupná a pripravená na používanie.

xRapid je platforma určená na urýchlenie medzinárodných platieb, ktorá zároveň eliminuje potrebu predfinancovaného nostro účtu. Tento produkt získava likviditu na svetových burzách z digitálnej meny XRP, čím sa cezhraničné transakcie stávajú rýchlejšie a lacnejšie v porovnaní s tradičnými metódami.

Prvé spoločnosti používajúce xRapid

Spoločnosť vymenovala aj svojich troch obchodných zákazníkov a partnerov pre xRapid, a to MercuryFX, Cuallix a Catalyst Corporate Federal Credit Union. Ripple sa netají tým, že púta značnú pozornosť, a tak je jasné, že počet zákazníkov bude len pribúdať.

Platobná sieť Ripple

To čo najviac láka týchto zákazníkov je už spomínané riešenie spoločnosti Ripple: rýchle a lacné cezhraničné platby. Dôsledkom toho je, že zákazníci sa doteraz spoliehali na platobnú sieť SWIFT pre uskutočňovanie platieb v rôznych krajinách. Ripple uviedol, že v prípade SWIFTu sa momentálne jedná o značne zastarané riešenie cezhraničných platieb. Všetky tri spoločnosti poskytujú svojím zákazníkom služby finančných prevodov v Spojených štátoch, Mexiku a Európe.

Ako sa v správe uvádza:

„xRapid eliminuje potrebu predfinancovaného nostro účtu pri vykonávaní cezhraničnej platby. Získava likviditu cez digitálny token XRP na burzách po celom svete. V dôsledku toho dochádza k cezhraničným transakciám v priebehu niekoľkých minút a pri nižších nákladoch v porovnaní s tradičnými metódami, ktoré trvajú dni a prinášajú vysoké devízové ​​poplatky.“

Pilotná fáza produktu xRapid bola spustená v máji tohto roka za účasti finančných inštitúcií a poskytovateľov platieb, spomínaných MercuryFX a Cuallix. Účastníci tohto pilotného programu zaznamenali úspory na transakčných poplatkoch vo výške 40 až 70 %, ako aj zlepšenie rýchlosti transakcie z pôvodných 2 až 3 dní na „niečo viac ako dve minúty“.

V súčasnosti spoločnosť Cuallix spravuje kľúčový platobný koridor smerujúci z USA do Mexika, zatiaľ čo MercuryFX údajne nasadí xRapid na koridor z Európy do Mexika. Podľa vyhlásenia spoločnosť Catalyst Corporate Federal Credit Union, ktorá slúži viac ako 1,400 členským a klientským sporiteľským družstvám v USA, použije xRapid na vývoj novej cezhraničnej platobnej služby.

„Som naozaj nadšený, že sme uviedli produkt na trh v čase, keď ním otriasa veľa skepticizmu o digitálnych aktívach a ich skutočnom použití,“ povedal Asheesh Birla, senior viceprezident spoločnosti Ripple.

„Toto je produkt, v ktorom my nachádzame skutočnú hodnotu a poskytneme tú istú hodnotu našim zákazníkom, ktorí využijú digitálne aktíva na efektívnejší presun peňazí.“

Bude to mať dopad na cenu XRP?

XRP má za sebou históriu prudkých cenových výkyvov, ktoré sú obzvlášť náchylné na spravodajské udalosti. Aj napriek tomu, že v priebehu rally v roku 2017, kde XRP token dosiahol hodnotu vyššiu ako $3.00, spoločnosť nikdy nezmenila svoje poslanie, ktorým je: lacné a rýchle cezhraničné platby. Ultimátny cieľ, ktorý spoločnosť Ripple uverejnila, je úplne nahradiť platobnú sieť SWIFT.

Mnoho investorov a regulačných orgánov to však tak ružovo nevidí. V máji, nespokojní investori do XRP podali žalobu, ktorá tvrdila, že spoločnosť porušila americké predpisy o cenných papieroch predajom tokenu širokej verejnosti.

V tomto úsilí spoločnosť stojaca za treťou najväčšou digitálnou menou na trhu získava kľúčových zamestnancov z finančného priemyslu, a dokonca aj členov rady SWIFT.

Na spustenie produktu xRapid cena XRP nijak výrazne nezareagovala. To však môže byť dočasné. Podobný produkt, ktorý má rozsiahle využitie na celom svete neostane bez povšimnutia. XRP nepatrí do kategórie kryptomien ako takých, no určite prispieva k ich pozitívnemu povedomiu.

Zdroj: ripple.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...