Sledujte nás aj na

Ripple, NEM, Fetch.AI a EMURGO, štyri popredné svetové blockchain spoločnosti, oznámili svoj prvotný zámer o vytvorenie jednotného postupu v rámci aplikovania blockchainu v Európe. Ich cieľom je riešiť roztrieštenú politickú diskusiu ohľadom tejto problematiky a lobovať v prospech šetrnejších regulácií v rámci Európskej únie.

Blockchain for Europe

Skupina štyroch zmienených spoločností sa po prvý krát spojila už na summite s názvom Blockchain for Europe. Medzi jeho hlavné body patrila téma dopadu a prínosu tejto technológie v oblasti vlády, zdravotníctva, obchodu, dopravy, infraštruktúry a finančných trhov. Rovnako, ako sféry záujmu, boli široko zastúpené aj jednotlivé odvetvia. Na summite sa zúčastnili predstavitelia regulačných orgánov, zákonodarcovia , či akademickí pracovníci.

Štyri rozdielne spoločnosti – jeden spoločný cieľ

Fetch.AI a EMURGO sú síce menej známe mená, no obe spoločnosti majú za sebou zaujímavé pozadie. Fetch.AI pracuje na distribuovaných účtovných knihách, ktoré využívajú umelú inteligenciu. EMURGO je spolu s IOHK a Cardano Foundation jedným z troch riadiacich orgánov Cardano blockchainu. NEM, označovaný ako smart asset blockchain, je platforma ktorá sa orientuje na podnikateľskú sféru, pričom jej produkt je testovaný viacerými finančnými inštitúciami, predovšetkým v Japonsku. Na banky a finančné domy sa zameriava aj Ripple. Jeho cieľom je priniesť do tejto oblasti zjednodušenie a zefektívnenie cezhraničných platieb. Aj napriek tomu, že sídlom Ripple je San Francisco, Európa pre túto spoločnosť predstavuje významný trh.

7 krajín EÚ sa spojilo pre podporu blockchainu, čo to znamená pre kryptomeny?

Ako uviedol Dan Morgan, riaditeľ Ripple pre regulačné vzťahy v Európe, založenie združenia týchto štyroch spoločností je strategickým krokom vedúcim k ovplyvneniu politiky v tomto regióne.

Spoločnosť Ripple je potešená, že je zakladajúcim členom skupiny Blockchain for Europe. Sme v kritickom období, pretože zákonodarcovia v Európe čelia snahe vytvoriť správny regulačný rámec na zachytenie výhod tak digitálnych aktív ako aj technológie blockchain.

Postavenie Fetch.AI v lobistickej skupine komentoval aj jej spoluzakladateľ Toby Simpson,

Je to skvelá príležitosť zmeniť životy mnohých ľudí. Konvergencia technológií, ako je učenie strojov, umelá inteligencia a decentralizované účtovné knihy, prinášajú príležitosť, aby technológie fungovali efektívnejšie v prospech nás všetkých.

Ďalší člen skupiny, spoločnosť EMURGO, vidí význam spolupráce predovšetkým v rozvoji blockchainu v globálnom merítku. Šéf informačnej kancelárie, ktorá je úzko spätá s kryptomenou Cardano, Manmeet Singh, sa vyjadril slovami:

V rámci poslania EMURGO, presadiť Cardano na globálnej úrovni, sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s európskymi inštitúciami na tvorbe pravidiel a nariadení, ktoré umožnia rozvíjať blockchain technológiu pod vedením vlády EÚ.

European Blockchain Partnership

Začiatkom tohto roku, podpísali viaceré členské štáty Európskej únie deklaráciu, ktorou vytvorili organizáciu European Blockchain Partnership. Ako spoločný cieľ si stanovili vytvorenie európskej blockchain infraštruktúry, ktorá bude podporovať poskytovanie cezhraničných digitálnych služieb s najvyššími štandardmi bezpečnosti a súkromia.

Pravdepodobne aj toto je jeden z dôvodov, prečo NEM, EMURGO, Fetch.AI a Ripple spojili svoje sily. Ak by totiž European Blockchain Partnership mal nastaviť regulačné rámce nevyhovujúce zmieneným spoločnostiam, ich dlhodobé plány na podchytenie významnej pozície na tomto trhu by mohli byť ohrozené.

Zdroj: ethnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...