Sledujte nás aj na

Po niekoľko mesačnej recesii sa kryptomenový trh obrátil. Zisky z posledných dní ukazujú, že tento pozitívny trend bude pravdepodobne v blízkej budúcnosti pokračovať. V skutočnosti sa denné zisky stávajú čoraz väčšími, čo dokazuje aj vývoj ceny Ripple (XRP), ktorý po dlhej dobe dosiahol dôležitú úroveň $0.875.

XRP prekonal $0.85

Cena XRP včera (20.4.2018) prvýkrát po niekoľkých týždňoch prelomila hranicu $0.70. Mnoho analytikov predpokladalo, že po prekonaní $0.70 dôjde ku korekcii ceny. Namiesto toho však XRP pokračoval v raste. Vďaka silnému pozitívnemu trendu sa XRP vyšplhal až na $0.875, čo predstavuje úctyhodný nárast ceny o 21.17% za posledných 24 hodín.

Vývoj XRP za posledný týždeň.

Keď stúpa cena, stúpa aj objem obchodovania. V prípade XRP, 24 hodinový objem obchodovania predstavuje $1.85 miliardy čo je skutočne pôsobivé. Južná Kórea a Japonsko dominujú obchodovaniu s XRP. Na prvom mieste v rámci XRP obchodovania je juhokórejská burza Bithumb, na druhom mieste je taktiež kórejská burza, Upbit. Čo sa týka párov s ktorými sa XRP obchoduje, až 4 z top 5 obchodných párov predstavujú FIAT meny, čo je dobré znamenie.

Až 4 z 5 top obchodovaných XRP párov predstavujú FIAT meny. KRW – kórejský Won, JPY – japonský Yen.

Bitcoin so sebou ťahá aj altcoiny

Je takmer isté, že vývoj nie len XRP, ale aj ostatných altcoinov do veľkej miery potiahol súčasný rast Bitcoinu. To však vôbec nie je zlá vec. Práve naopak, ak bude Bitcoin rásť aj naďalej, je veľmi pravdepodobné, že sa XRP dostane na $1. Avšak treba poznamenať, že je pred nami víkend a s ním často prichádza aj výpredaj  kryptomien a dočasné otočenie trhu.

Je zaujímavé sledovať, ako sa altcoiny ako Ripple správajú vo vzťahu k Bitcoinu. Napriek tomu, že obidve tieto kryptomeny (XRP nie je kryptomena v pravom slova zmysle, viac o tom tu) rástli, XRP v porovnaní s BTC získal na hodnote o 16.94% viac. Tento solídny trend pretrváva už niekoľko dní a vyzerá to tak, že bude pokračovať aj naďalej.

Zdá sa, že XRP už čoskoro bez väčších problémov dosiahne $0.90. Čo sa stane nad touto hranicou je otázne. Môžeme očakávať, že mnoho investorov sa po prelomení tejto hranice rozhodne vybrať svoje zisky. Momentálne je ťažké predpovedať, aký silný tento tlak bude. Avšak so súčasnými vyhliadkami to pre Ripple v krátkej budúcnosti vyzerá viac než dobre.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...