Sledujte nás aj na

Ripple, ako jeden z najznámejších startup-ov v oblasti technológie blockchain, v stredu oznámil svoj plán investovať XRP v hodnote $25 miliónov do Blockchain Capital, spoločnosti plne zameranej na vývoj  blockchain prostredia.

Milióny pôjdu do fondu

Blockchain Capital Parallel IV. LP je prvým fondom, ktorý príjme vstupný kapitál vo forme kryptomeny. Zároveň to bude prvý fond ktorý bude zameraný výhradne na vývoj blockchain startup-ov.

Ripple, ktoré je vlastníkom 60 miliárd zo 100 miliárd XRP coinov investovalo  $25 miliónov k ďalším $150 miliónom spravovaných fondom Blockchain Capital. Tieto financie budú určené na podporu vývoja podnikov, ktoré môžu nájsť nové využitie pre Ripple blockchain technológiu.

Cory Johnson, šéf strategického marketingu v Ripple, sa v stredu v interview pre CNBC vyjadril: „Máme peniaze, ktoré čakajú na to, aby boli využité. Chceme inteligentných ľudí a inteligentných podnikateľov, ktorí dokážu vyriešiť problémy pomocou XRP.“

V súčastnosti sa Ripple technológia využíva najmä pre real-time zúčtovanie transakcií v bankách. Spoločnosť vyhlásila partnerstvo s viacerými spoločnosťami zameranými na sprostredkovanie peňažných transakcií v USA, ako napríklad MoneyGram, alebo Western Union.

Viac o tom, čo je to a ako funguje platobná sieť Ripple sa dočítate v našom článku tu.

Fond ako podpora pre blockchain startupy

Johnson prirovnal budúcnosť blockchain technológie k tomu, čo bolo vybudované z iPhone softvéru a čo sa stalo základom pre veľa úspešných startup-ov vo svete.

Johnson povedal: „Keď som dostal môj prvý iPhone, nemyslel som si, že práve Uber bude taká bombová aplikácia a stane sa jednou z najhodnotnejších súkromných spoločností na svete… Zatiaľ neviem, aké je najlepšie využitie XRP ale dúfam, že je to niečo nad čím ešte nevieme ani len uvažovať.“

Ripple sa snaží vytvoriť vzťah medzi nimi vyvinutou technológiou a podnikateľmi, ktorí ju môžu využiť na budovanie spoločností financovaním práve z Blockchain Capital fondu.

Johnson v interview pre CNBC pripustil, že ak ďalší prelomový start-up bude používať XRP, tak im to pomôže zvýšiť hodnotu ich spoločnosti.

Johnson povedal: „Ak niekto začne ďalší Uber, alebo Instagram, či Salesforce s využitím XRP, to by bolo pre nás skvelé.“

Spoluzakladateľ a riadiaci partner Blockchain Capital, Bart Stephens bol citovaný na Ripple web stránke:

„Ako pionieri v oblasti blockchain sme s Ripple boli v prvej línii pri budovaní nového krypto ekosystému. Existuje celá oblasť – napríklad zdravotná starostlivosť alebo manažment identity, ktoré by mohli mať prospech z blockchainu alebo technológie distribuovaných účtovných kníh (distributed ledger).“

Kryptomena Ripple (XRP) dosiahla v januári hodnotu $3.84, no neskôr sa  prepadla na približne $0.53 spolu s celkovou korekciou trhu. Podľa coinmarketcap.com si však po oznámení svojho investičného plánu v stredu polepšila približne o 1%.

Vývoj XRP za posledné dni:

Vývoj XRP za posledné dni.

Zdroj: reprofoto coinmarketcap.com

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...