Sledujte nás aj na

Ruský minister komunikácií a masových médií sa nechal počuť, že legalizácia Bitcoinu v Rusku je podľa neho nepravdepodobná.

Riaditeľ Sberbank je proti zákazu kryptomien

Generálny riaditeľ Sberbank Herman Gref sa 17. januára 2018 vyjadril proti zákazu kryptomien a volá po trpezlivosti a tolerancii pri ich reguláciách.

“Skôr, ako sa začneme zaoberať reguláciou je treba zachovať chladnú hlavu, čo sa týka blockchainovej technológie a kryptomien,” tvrdí Gref, ktorý kryptomeny prirovnal k hazardu: “je dôležité ľuďom vysvetliť, že kryptomeny si nemusia držať hodnotu a sú rovnako nebezpečné ako lotérie či kasína. Zakazovať by sa však určite nemali, keďže blockchain je perspektívna technológia, ktorá stále nie je úplne preskúmaná.”

Viaceré média informovali o plánoch ruského ministerstva financií predstaviť návrh zákona o regulácií nových finančných technológií, vrátane zavedenia nových pravidiel pre obeh kryptomien a ICO na území Ruskej federácie, do konca februára tohto roku, čo potvrdil aj minister financií Alexei Moiseev.

Moiseev sa taktiež poznamenal, že za účelom finalizácie zákona je potrebné, aby ministerstvo skompletizovalo zoznam platforiem využívaných na obchodovanie s kryptomenami. Tento zoznam by mali mať zákonodarcovia hotový už v blízkej budúcnosti.

Hoci podľa vyjadrenia ruského ministra pre komunikáciu a masmédia Nikolaia Nikiforova je legalizácia Bitcoinu v Rusku vysoko nepravdepodobná, začiatkom októbra to isté ministerstvo dodalo Ruskej vláde dokument týkajúci sa technických informácií ku kryptomenám a blockchainovej technológie.

Zdroj: tass.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...