Sledujte nás aj na

Andreas Utermann, generálny riaditeľ a globálny šéf investičnej spoločnosti Allianz Global Investors, vyzval svetové regulačné orgány na to, aby zakázali kryptomeny.

Podľa tlačovej správy zverejnenej agentúrou Reuters, sa Utermann spolu s Andrewom Baileym, výkonným riaditeľom Úradu finančného správania (FCA) Veľkej Británie zúčastnili v Londýne panelovej diskusie, kde preberali svoj vzťah ku kryptomenám.

Svoj ostrý postoj voči digitálnym menám vyjadril slovami:

Kryptomeny by mali byť zakázané, pretože mnohí investori stratili úspory kvôli výraznému poklesu na trhoch. Osobne som prekvapený, že regulátori ešte nezačali konať.

Podľa jeho názoru nemajú kryptomeny žiadnu hodnotu a malo by sa k nim pristupovať ako ku ponzi schémam, či prostriedkom slúžiacim na pranie špinavých peňazí.

Bailey, ktorý je zároveň výkonným riaditeľom Bank of England uviedol, že postoj Utermanna je príliš striktný a dodal, že regulačné orgány v Spojenom kráľovstve už túto oblasť pozorne sledujú a vyhodnocujú.

Začne Allianz poisťovať držanie kryptomien?

Naproti Utermannovmu vyhranenému postoju sa samotná investičná spoločnosť nestavia ku kryptomenám chrbtom. V júli tohto roku jej hovorca, Christian Weishuber, informoval, že firma pozorne skúma a sleduje produkty týkajúce sa digitálnych mien, predovšetkým čo sa týka ich využitia v oblasti poisťovníctva.

Poistenie bezpečného uloženia kryptomien môže byť v budúcnosti veľkou príležitosťou. Digitálne aktíva sa čoraz viac rozmáhajú, začínajú byť dôležité a integrujú sa do reálneho hospodárstva. Aj preto ich pozorne sledujeme a zvažujeme zavedenie produktu, ktorý by pokryl túto oblasť.

V minulosti sa pozitívne k otázke digitálnych aktív vyjadril aj hlavný finančný porada Allianzu, Mohamed El-Erian, ktorý vyhlásil:

Myslím si, že kryptomeny pretrvajú. Budú sa stále viac a viac rozširovať a stanú sa súčasťou ekosystému. Nebudú však tak dominantné, ako si niektorí investori predstavujú.

Americká komisia SEC odložila svoje rozhodnutie ohľadom Bitcoin ETF od VanEck-SolidX na december

CEO VanEck: „Allianz, drž hubu a nestaraj sa do kryptomien!“

Utermannove kritické vyjadrenie neostalo dlho bez odozvy. Najtvrdšie sa vyjadril Gabor Gurbacs, generálny riaditeľ investičnej spoločnosti VanEck. V tweete, ktorý však medzičasom zmazal, sa nechal počuť, že Allianz by sa nemal starať do kryptomien a mal by sa radšej sústrediť na zlepšenie činností, na ktoré sa zameriava.

V zmienenom tweete od Gurbacsa stálo:

Moja matka pred pár rokmi takmer zomrela pri autonehode. Všetky zranenia boli teoreticky pokryté poistkami od Allianzu. Tí však neposkytli dohodnuté krytie, za ktoré sme im zaplatili. Allianz by mal „držať hubu“ a nevyjadrovať sa k ničomu, čo sa týka kryptomien.

Podľa Gurbacsa sú to práve poisťovacie spoločnosti, ktoré musia byť tvrdo regulované, keďže podľa jeho slov pravidelne zavádzajú svojich klientov a zámerne im predávajú produkty, o ktorých vedia, že sú pre nich nevhodné.

Poisťovne pravidelne zavádzajú investorov, ich systémy zverejňovania informácií sú sporné. Zároveň nedodržujú záväzky, ktoré majú voči svojim klientom. Nie kryptomeny, ale práve poisťovne potrebujú byť viac regulované.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...