Sledujte nás aj na

Dňa 9. novembra sa uskutočnila najväčšia transakcia v histórii Litecoin (LTC) siete. Preposlaných bolo totiž 1,159,005.90779568 LTC, čo zodpovedá približne $58 miliónom. Okrem veľkého objemu peňazí sa transakcia dostala do pozornosti aj kvôli poplatku za tento prevod. Ten totiž činil v prepočte len $0.50.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
Litecoin
Litecoin
$60.358
LTC -1.88%

Pri bežných cezhraničných transakciách s menami ako dolár alebo euro (FIAT meny), si banky v závislosti od prevodu môžu účtovať za poplatky pomerne vysoké sumy. Navyše takýto prevod môže byť často zdĺhavý v dôsledku čakania na všetkých sprostredkovateľov. Spoločnosť si pomaly začína uvedomovať výhody kryptomien a preto sa riešenia na báze blockchainu ako Bitcoin, Litecoin, Ripple a iné pomaly integrujú do súčasnej infraštruktúry pre cezhraničné platby.

Rekordná transakcia

Rekordná suma 1,159,005.90779568 LTC bola prevedená v sérii transakcií, ktoré všetky viedli na jednu adresu. V súčasnosti táto adresa patrí medzi najbohatšie v LTC sieti.

Jedna z možných teórií hovorí, že adresa patrí veľkej spoločnosti ako napríklad kryptomenovej burze, ktorá previedla časť svojho kapitálu do cold-walletu. V dôsledku rastúcej kriminality v kryptosfére, čoraz viac búrz prevádza časť svojho kryptomenového majetku do offline peňaženiek, kde sú uložené v bezpečí mimo potenciálnych útočníkov. Navyše celá suma bola prevedená na takzvanú multi-signature adresu, ktorá vyžaduje na uskutočnenie transakcie podpis od viacerých strán, čo poukazuje na zvýšenú bezpečnosť. Bežné single-signature transakcie vyžadujú len jeden podpis.

Čo je to a ako funguje kryptomenová peňaženka?

Celý prevod 1,159,005.90779568 LTC, teda $58 miliónov vyšiel v prepočte len  na $0.50. Poplatky za kryptomenové transakcie vo všeobecnosti klesajú. Pre porovnanie priemerný transakčný poplatok najsilnejšej kryptomeny Bitcoinu je súčasnosti $0.36. Mnohí kryptofanúšikovia si ešte pamätajú minuloročné poplatky vo výške $25 až $55.

S novou verziou Litecoin Core klienta sa poplatky v sieti znížia až 10-násobne

Záver

Dobrá správa je, že v budúcnosti s lepšími riešeniami pre blockchain siete budú klesať poplatky. Okrem všeobecnej osvety, obáv z bezpečnosti sú to aj poplatky, ktoré stoja v ceste k všeobecnému prijatiu kryptomien.

Ak poplatky budú naďalej klesať a transakcie budú ešte efektívnejšie, kryptomeny by sa mohli stať skutočnou a životaschopnou alternatívou pre finančné prevody. Nové riešenia, ako je Lightning Network, Plasma, Xcurrent a Xrapid približujú banky a spoločnosť ku kryptomenám.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...